Lucjan Błaszczyk zagra w Lwówku Śląskim

8
416

Lucjan Błaszczyk to jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych. Multimedalista mistrzostw Polski i Europy. Zawodnik polskiej kadry narodowej. 4 – krotny olimpijczyk. Obecnie trener tenisa stołowego.

 

Niewiele osób wie, iż jeden z najwybitniejszych polskich sportowców pochodzi z gminy Lwówek Śląski. Tu się urodził i dorastał.

 

Jak dowiedziała się redakcja Lwówecki.info już wkrótce Lucjan Błaszczyk przyjedzie do Lwówka Śląskiego, gdzie spotka się z fanami tenisa stołowego.

 

O szczegółach wizyta mistrza poinformujemy niebawem

8 KOMENTARZE

  1. i co z tego że jest z Lwówka skoro przez lata reprezentował niemieckie kluby a jak kariera się skończyła zamieszkał z dala od Lwówka, teraz wielka gwiazda Lwówka? a co zrobił dla miasta i jego mieszkańców bo ponoć robi nieco dla dla dzieci ale tam gdzie od lat mieszka a pewnie dostanie honorowe obywatelstwo? tutaj tylko odwiedza swoja mamę gdyby nie ona to ciekawe czy byśmy go zobaczyli?

  2. Przedstaw się jaki to z Ciebie pingpongista. Lucek wielki szacunek dla niego bo to co on osiagnoł to Ty tylko możesz pomażyć. Życie czas leci a ma szacunek wielki do Lwówka bo po latach ma czas żeby nas odwiedzić.

  3. Fajnie że Lucjan przyjedzie. Kiedy np. Kadziewicz mówi o dobrym siatkarzu “Pan siatkarz”, to Lucjan to Pan Tenisista Stołowy (tudzież bardziej potocznie Pan Pingpongista). Obok A.Grubby jest najbardziej utytułowanym pingpongistą, wielokrotnym mistrzem Pokski, 4-krotnym olimpijczykiem i za to należy mu się szacunek. Czy jest bardziej utytułowany sportowiec z Lwówka? Żeby osiągnąć to co osiągnął, musiał wyjechać. Teraz korzysta ze swojego profesjonalizmu i jest tam gdzie może się realizować. Może kiedyś stworzy coś w Lwówku, to było by Coś!

  4. Ważne, że ze Lwówka i nieważne że tu nie mieszka. To ta Lwówecka Ziemia wydała mistrza i jak chce odwiedzić to przyjeżdża jak nasz bohater. Co by nie mówić i myśleć o nim. Pamiętam w jakich warunkach się wtedy grało… Toż to cud, że on stąd tak daleko zaszedł.

  5. Każdy wyjeżdża tam gdzie mu lepiej, gdzie większe pieniądze i gdzie jest możliwość pięcia do góry i zdobywanie umiejętności, doświadczenia. Dotyczy to budowlańców i sportowców tak samo… Lewandowski gra w Niemczech, trzepie miliony i nikt go się nie czepia. Ale nie o to chodzi, wiadomo że w lwowku do niczego by nie doszedł tylko grał w 3 lidze. Wielki szacunek dla lucka i czekamy na mistrza!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here