Lekarz porównywał szczepienia do komór gazowych. Został zawieszony

6
2307
ulotka WSSE w Katowicach

Naczelny Sąd Lekarski zdecydował o pozbawieniu prawa do wykonywania zawodu lekarza publicznie kwestionującego sens szczepień ochronnych.

 

Hubert Czerniak – znany bolesławiecki lekarz chorób wewnętrznych z ponad 20 letnim stażem w podstawowej opiece zdrowotnej.

Bohater antyszczepionkowców porównywał szczepienia do komór gazowych. „Fakty” TVN cytują jego wypowiedź, w której stwierdził: “Czy mam się zgodzić na faszyzm i mordowanie ludzi, tylko przy użyciu strzykawek, a nie komór gazowych?“.

W ubiegłym roku Okręgowy Sąd Lekarski zawiesił lekarza w prawach do wykonywania zawodu na rok. Hubert Czerniak odwołał się do Naczelnego Sądu Lekarskiego, a teraz ten podwyższył karę i zawiesił jego prawa na dwa lata.

W dniu 21 maja 2020 r. odbyła się rozprawa odwoławcza przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie lek. Huberta Czerniaka. Sąd II instancji dokonał modyfikacji zarzucanego obwinionemu lekarzowi czynu zmieniając zaskarżone orzeczenie Sądu I instancji w ten sposób, że uznał obwinionego lekarza winnym tego, że:

propaguje postawy antyzdrowotne poprzez publiczne wypowiadanie się, m.in. w programie „Rozmowa dnia” wyemitowanym w dniu 11 maja 2016 r. na kanale NTL, na temat szkodliwości szczepień wykonywanych u dzieci do 6 miesiąca życia, które to wypowiedzi są niezgodne z aktualną wiedzą medyczną, tj. o popełnienie przewinienia zawodowego, polegającego na naruszeniu art. 71 Kodeksu Etyki Lekarskiej w zw. z art. 4 ustawy z dnia 05 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, co stanowi przewinienie zawodowe w rozumieniu przepisu art. 53 ustawy o izbach lekarskich i za tak opisany czyn na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 6 ustawy o izbach lekarskich wymierzył obwinionemu lekarzowi karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na okres dwóch lat.” – wyjaśnia Rafał Hołubicki Rzecznik Prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej

Należy zaznaczyć, iż obwiniony lekarz nie został pozbawiony PWZ, a zostało mu ono zawieszone na okres 2 lat. Orzeczenie jest prawomocne. Teraz H. czerniak może złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

W myśl art. 95 ust. 1 w/w ustawy od prawomocnego orzeczenia ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, Prezesowi Naczelnej Rady Lekarskiej oraz stronom, przysługuje złożenie kasacji do Sądu Najwyższego w terminie dwóch miesięcy od daty doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem – za pośrednictwem Naczelnego Sądu Lekarskiego (nie przerywa to biegu kary). Złożenie skargi kasacyjnej uwarunkowane jest przepisami ustawy o izbach lekarskich z dnia 2 grudnia 2009 roku w tym m. in. art. 96 oraz art. 97 i 98.

Sam zainteresowany, który prowadzi kanał TV na Youtubie, tam odniósł się do sprawy: www.youtube.com/watch?v=sseG7K4bsiY

6 KOMENTARZE

  1. Brawo dla pana Huberta Czerniaka wspaniały człowiek .Został ukarany za mówienie prawdy ,tak właśnie uciszają lekarzy!! Lekarze nie mogą się wypowiadać negatywnie na temat szczepień i nie mogą mieć własnego zdania mimo że opierają się na badaniach naukowych .W takich czasach żyjemy !Dlatego korzystajcie z usług towarzystwa lekarzy medycyny zintegrowanej tam lekarze mają jasne umysły .

  2. W Dachau Niemcy zamordowali 150 tys. Polaków. W latach 2020-2021, Pisoferajna zamordowała 150 tys. Polaków zamykając dostęp do lekarza. Teraz stręczy szczepionki, które są gorsze niż przeziębieniowy wirus. Tych co się opierają dyskryminuje. Niemcy też zaczęli od dyskryminacji. Czym Pisoferajna różni się od nazistów. Dla mnie niczym. Pan Czerniak ma rację, przymus szczepień prowadzi do komór gazowych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here