Laptopy dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

0
440
zdjęcie poglądowe Lwówecki.info

Na wniosek Powiatu Lwóweckiego 55 rodzin otrzyma dofinansowanie z projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020.

 

Głównym celem Projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. W ramach dofinansowania objętych wsparciem będzie 55 rodzin zastępczych z powiatu lwóweckiego. Rodziny otrzymają środki ochrony tj: maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne. Ale to nie wszystko. Z tych pieniędzy zakupiony zostanie sprzęt komputerowy – 50 laptopów dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej oraz sprzęt audiowizualny – telewizor, projektory. Dzięki dofinansowaniu dzieci z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z oprogramowania dedykowanego specjalnie dla nich.

Wartość dofinansowania wynosi 183 330,00 zł w tym ze środków Europejskich w kwocie 154 511,00 zł, co stanowi 84,28% dofinansowania. Pozostałe ponad 28 tysięcy złotych pochodzą ze środków dotacji celowej budżetu państwa.

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że złożyliśmy wniosek o dofinansowanie DPS Nielestno i Mirsk oraz Powiatowego Centrum Zdrowia na wsparcie w zwalczaniu skutków epidemii COVID – 19. Więcej szczegółów wkrótce.

 

-/ Powiat Lwówecki /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here