Ksiądz musi pożegnać się z sutanną

18
17831
zdjęcie poglądowe

Biskup Legnicki nałożył karę suspensy, obejmującej zakaz wykonywania wszelkich aktów władzy święceń i noszenia stroju duchownego na księdza Bogdana Bednarczyka.

 

 

Ksiądz Bogdan pełnił posługę m.in. jako proboszcz w parafii św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach oraz jako wikariusz w parafiach: pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdroju, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zarębie, pw. św. Mikołaja we Wleniu, a kilak tygodni temu Biskup mianował go rezydentem przy parafii pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu. Teraz ksiądz musi pożegnać się z sutanną.

 

Biskup Legnicki, na podstawie kan. 1341 i 1371, 2° KPK, w dniu 16 listopada 2020 roku, nałożył karę suspensy, obejmującej zakaz wykonywania wszelkich aktów władzy święceń i noszenia stroju duchownego na ks. Bogdana BEDNARCZYKA (ur. 13.09.1975 r., wyśw. 25.05.2002 r.).” – informuje na stronie diecezji ks. prał. Robert Kristman wikariusz generalny.

18 KOMENTARZE

  1. Zadajcie sobie takie pytanie,-
    Czytając te komentarze, dlaczego księży którzy tykają dzieci chronią przełożeni w tej zamkniętej grupie patrz ksiądz z RUSZOWA (były już) przenoszą ich do innych parafii A księdza który miej czy więcej coś sobą reprezentuje od razu suspensa.
    Dla mnie jest to następna mafia jak wojsko policja czy prokuratorzy i sędziowie zamknięta grupa jak nie skaczesz jak reszta to do widzenia na każdego znajdzie się haczyk pamiętajcie o tym jak kogoś oceniacie w komentarzach

  2. To nieludzkie … Jak można wykluczyć księdza ze stanu kapłańskiego ? Przecież kapłanem jest się nieusuwalnie. W momencie, gdy zostaje kapłanem – w jego żyłach przestaje płynąć czerwona krew, a zaczyna błękitna. Z czego on będzie teraz żył ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here