Krystian Wójcik – strzelec z Mirska Wicemistrzem Polski

11
1313

Mamy wielki zaszczyt ogłosić, że w rozgrywanych w dniach: 6-8 października we Wrocławiu w Mistrzostwach Polski Młodzików, Krystian Wójcik – podopieczny Krzysztofa Ratusznego, prowadzącego sekcję strzelecką MKS „Włókniarz” w Mirsku, zdobywa tytuł Wicemistrza Polski w Karabinie pneumatycznym, stając na drugim stopniu podium. Oprócz srebrnego medalu Mistrzostw Polski, Krystian ustanawia po raz kolejny w tym roku swój rekord życiowy osiągając 396,8 pkt. tym samym wkraczając na „salony” polskiego strzelectwa.

 

 

Jest to niewątpliwie największy sukces Krystiana w jego zaledwie półtorarocznej przygodzie ze strzelectwem, który pięknie wieńczy ostatnie kilka miesięcy ciężkiej pracy na strzelnicy w Mirsku. Jego niebywała cierpliwość, wewnętrzny spokój, determinacja oraz regularna ciężka praca, również w okresie wakacyjnym, otworzyła mu drogę do osiągnięcia stabilnej formy i przełożyła się na ten aktualny sukces.

Krzysztof Ratuszny (trener Krystiana)„Kiedy przed osiemnastoma miesiącami rozpoczynałem z Krystianem moją trenerską przygodę, wtedy jeszcze nie przypuszczałem, że po tak krótkim czasie będę miał przyjemność oglądać Krystiana na podium Mistrzostw Polski. Wspominając cały ten okres, pierwszym dla mnie takim sygnałem był pierwszy start i niespodziewana wygrana Krystiana w zawodach na obiekcie Gwardii Zielona Góra w klasyfikacji „Open” gdzie Krystian ostatecznie pokonuje zawodniczkę Gwardii Zielona Góra osiągając taki sam wynik, a ostateczną wygraną daje mu większa ilość strzelonych „10” – tek. Później oczywiście były kolejne sukcesy: Krystian staje na 2 stopniu podium w Międzystrefowych Mistrzostwach Młodzików w grupie „D” oraz w pięknym stylu wygrywa Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we Wrocławiu. A dziś jest Wicemistrzem Polski. Niniejszym jest to dla mnie ogromny zaszczyt.

Tytuł zdobyty, dyplom na ścianie, medal w gablotce,… i co dalej…?

Od przyszłego roku Krystian wchodzi już do wyższej kategorii wiekowej – juniora młodszego, a więc przed nim kolejne wyzwania: większa ilość godzin w sesjach treningowych, większa ilość startów, zawody klasyfikacyjne, a na to wszystko nakładają się jeszcze marzenia o Kadrze narodowej, które spełnić będzie bardzo trudno, gdyż są to dla nas już organizacyjne i finansowe „Himalaje”…, ale czy można nie spróbować…?

Dla tego na koniec pragnę zwrócić się z apelem, jeżeli wśród Państwa znajdują się osoby, które mogą wnieść jakąś realną wartość (np. poświęcić swój czas) w odbudowanie strzelectwa w Mirsku i tym samym wesprzeć zainicjowany przez mnie projekt, to będę wdzięczny za każdy kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy. Na koniec pragnę wyrazić nadzieję że może z czasem uda się nam wspólnymi siłami odbudować pewną tradycję związaną ze strzelectwem mającą swój początek w latach 90-tych.”

Zapraszam też na nasz oficjalny profil FB:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100066627287835

Ze sportowym pozdrowieniem. Krzysztof Ratuszny

11 KOMENTARZE

  1. Jak tak to czytam, to nie wiem o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o chajs. Pewnie sponsora szukają bo gmina nie ma kasy na takie pierdoły, chyba są ważniejsze rzeczy…

  2. Jak chłopak nie zacznie strzelać kuli to choćby zamieszkał na strzelnicy pneumatycznej do kadry się nie dostanie. Oddajcie chłopaka do normalnego klubu i weźcie się za strzelnicę kulową w Mirsku, bo widzę że robicie wszystko od “d..y strony”, przecież była strzelnica z osią 50m w Mirsku, mieliście skarb i oddaliście a gmina płot rozebrała, trawkę posiała i wiatr tam jedynie hula. Najpierw trzeba mieć bazę do strzelania a później uczcie strzelać, a w Mirsku jak zwykle wszystko na odwrót.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here