Koronawirus: Rośnie liczba pacjentów na Dolnym Śląsku

16
6308

Z informacji Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Wrocławiu wynika, iż wzrasta liczba osób z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

 

Według stanu na dzień 27.02.2020r. służby sanitarne Wojewody Dolnośląskiego oceniły stan zagrożenia dla naszego regionu jako niski. Ustalono, że:

a) liczba osób objętych izolacja lub kwarantanną wynosi 16,
b) liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 178,
c) liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV wynosi 9.

Wg danych WSSE we Wrocławiu z dnia 1.03.2020 r.

a) liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 72,
b) liczba objętych nadzorem epidemiologicznym – 379,
c) liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 17.

 

Zaledwie w ciągu trzech dni liczba osób, u których lekarze podejrzewają możliwość wystąpienia koronawirusa oraz liczba osób objętych kwarantanną i nadzorem wzrosła dwukrotnie. Natomiast według stanu na dzień 1 marca 2020 roku na terenie województwa dolnośląskiego – podobnie jak w całym kraju – nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2.

 

-/ Dane DUW i WSSE Wrocław /-

Więcej o koronawirusie i o tym jak postępować pisaliśmy tutaj

 

16 KOMENTARZE

  1. Zakaz mówienia ? … Po naszym rządzie można spodziewać się wszystkiego. Myślę, że nie mamy odpowiednich testów do sprawdzenia obecności wirusa. To po pierwsze, po drugie jak robić kampanię wyborczą ( myślę o każdej osobie ) jak będzie epidemia? Przecież to nieodpowiedzialne, żeby narażać ludzi na zarażenie się od siebie. Cóż … puki wirusa nie będzie, nie będzie niebezpieczeństwa. Tylko głupiec może dać sobie wmówić, że w Polsce nie ma wirusa. Korea Północna też nie ma wirusa. Serio? Ktoś w to wierzy? Martwi mnie, że nasze Państwo musimy porównywać do Korei Pół. To straszne. Szkoda ludzi, którzy w Polsce umrą tylko dla tego, że ktoś o nas nie dba.

  2. To ja Wam powiem coś ciekawego. Jestem w Mediolanie i nic tu sie nie dzieje. W tv pi..ni 24h na dobę. Wyłączcie telewizory i zacznijcie żyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here