Koparką uderzył w wiadukt kolejowy

5
3200

Wiadukt kolejowy nad drogą powiatową Gryfów Śląski – Ubocze został dziś uszkodzony. Ruch na drodze został wstrzymany. Wszystko za sprawą koparkowego.

 

Kilkanaście minut po godzinie 9 w czwartek 10 czerwca 2021 roku jadący drogą powiatową z Gryfowa Śląskiego do Ubocza operator koparki uderzył w wiadukt kolejowy. Ruch na drodze został wstrzymany.

Sam operator koparki w rozmowie z nami twierdzi, iż znak zakazu wjazdu pojazdów o wysokości ponad 2,8 m wskazuje zaniżoną wartość. Jednak chwilę później prosi, żeby nie publikować zdjęć jego koparki, żeby ludzi jej nie rozpoznali.

Zarządca drogi wyjaśnia, iż znak w tym miejscu został ustawiony poprawienie, zgodnie z wytycznymi i znajduje się tam od blisko dekady. Po dokonaniu sprawdzenia Pan kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim wyjaśnia, iż na szczycie sklepienia jest o metr wyżej niż podaje znak.

Po przybyciu na miejsce lwóweccy policjanci zablokowali całą drogę, od skrzyżowania w Uboczu, tuż przy byłej szkole podstawowej, aż do Gryfowa Śląskiego. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż kierujący pojazdem wolnobieżnym nie zachował należytej ostrożności i zahaczył ramieniem koparki o wiadukt uszkadzając go, o czym informuje sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Na szczegółowe ustalenia trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ruch pociągów na trasie Jelenia Góra – Gryfów Śląski – Lubań od dnia 4 czerwca do dnia dzisiejszego, do godziny 15 jest wstrzymany z powodu remontu torowiska. Pan Bogdan Ząbek z PKP PLK wyjaśnia, iż zdarzenie nie wpłynie na ruch pociągów na tej trasie i zgodnie z wcześniejszymi planami, dziś o piętnastej pociągi wznowią kursowanie.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here