Komunikat Wojewody Dolnośląskiego

6
3652

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych, mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy. – czytamy w wydanym w dniu wczorajszym (10.03) komunikacie Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, który potwierdził także kolejny przypadek zachorowania na koronawirusa w naszym województwie.

Na terenie województwa dolnośląskiego są cztery potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Osoba, u której potwierdzono obecność wirusa to kobieta w sile wieku. Jest w dobrym stanie.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 316,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -600 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 42 .

6 KOMENTARZE

  • Jak najbardzie macie prawo odwolac jakokolwiek pielgrzymke lub wycieczke . Z zaliuczka moze byc gorzej , bo przeciez organizator nie ponosi winy , ale pewnie kazdy przypadek mozna rozpatrywac indywidualnie. Jezeli poniosl juz jakies koszty to raczej klapa.

 1. A nie masowe to co jak będzie 999 osób ?
  A co z mszami?
  A co ze szkołami?
  A co z małymi przejściami granicznymi? Miłoszów, Czerniawa-Zdrój i inne mikro?

  • Zadne imprezy ani msze nie sa obowiazkowe . Przejsc raczej nie zamkna a to ,ze ktos w danej chwili nie ma goraczki ( bo jedynie to sie sprawdza) , niewiele zmienia.

 2. Przedewszystkim powinni pozamykać kościoły i szkoły. Te miejsca są rajem dla wirusa, jeden łapie od drugiego.
  Kościół w sumie to pikuś, nie chcesz to nie idziesz. No ale szkoły są obowiązkowe. Na obecną chwilę to wysyłanie dzieciaków i narażenie na wirusa/kwarantanne. Wątpię czy ktokolwiek chciałby to przejść…
  Ale przecież to tylko liczba dla władz więc?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here