Kolejne dwie drogi powiatowe czeka modernizacja

2
1954

Jeżeli na ogłoszony przetarg zgłoszą się wykonawcy, którzy zaproponują korzystne ceny, to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia drogi te zyskają nową nawierzchnię, która z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort podróżnych.

 

 

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na modernizację dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Mirsk. Ta ma poprawić bezpieczeństwo podróżujących tymi drogami.

„Przedmiotem zamówienia jest poprawa bezpieczeństwa stanu dróg powiatowych poprzez modernizację drogi powiatowej 2495D Rębiszów- Mlądz- Gierczyn o dł. 1,632 km oraz modernizację drogi powiatowej nr 2505D Mlądz- Przecznica o dł. 1,270 km” – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

W ramach modernizacji przewiduje się na drodze powiatowej nr 2505D frezowanie nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm wywóz i zagospodarowanie frezowiny, oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej, skropienie nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową i ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno – bitumicznej – asfaltowej. Natomiast na drodze powiatowej nr 2495D przewiduje się oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej, oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej i skropienie nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową.

 

 

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy złożone w przetargu oferty. Tych wpłynęło dwie. Jedna opiewała na kwotę 769.737,70 złotych brutto, a druga na 753.399,60 zł. Powiat na to zadanie przeznaczył o 150 tysięcy złotych mniej, a dokładniej kwotę 510.000.00 zł brutto. Teraz trwa analiza złożonych ofert, a jednocześnie rozważania, czy w ostatnich dniach roku w powiatowym budżecie znajdą się jeszcze środki na dołożenie do tej inwestycji, czy ponownie rozpisać przetarg.

2 KOMENTARZE

  1. A co z drogą Lwówek – Jelenia Góra czy ktoś się interesuje jej stanem ? Może Sejmik Dolnośląski zajmie się tą sprawą bo Pan Przybylski odlatuje w uwielbieniach jak on to dużo robi dla regionu. Ale że jest taka miejscowość jak Lwówek to już zapomina

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here