Kobiety dokonały obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy

0
1353

Dwie kobiety widząc wywracający się na skrzyżowaniu motocykl zatrzymały się, by udzielić poszkodowanym pomocy. Chwilę później zabrały kierowcy kluczyki i wezwały policję.

 

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w środę na Alei Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim. Z relacji świadków wynika, iż dwie kobiety jadące samochodem, na skrzyżowaniu zauważyły osoby, które poruszały się motocyklem. Jednoślad nagle się wywrócił przygniatając pasażerów. Kobiety zareagowały natychmiastowo. Zatrzymały auto i podbiegły do poszkodowanych.

W tym momencie okazało się, że od kierującego czuć było alkohol. Wówczas jedna z kobiet zabrała kluczyki i unieruchomiła pojazd, zabezpieczając go na chodniku, a druga widząc, że parze jadącej motocyklem nic się nie stało złapała za telefon i zadzwoniła na numer alarmowy 112 prosząc o interwencję policji.

Chwilę później na miejscu pojawił się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

„Przed godziną 18. otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, iż koło szkoły podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim kierujący skuterem jadąc wraz z żoną przewrócił się. Zgłaszająca podejrzewała, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego też zabrała mu kluczyki, aby ten nie mógł kontynuować jazdy.” – relacjonuje sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji. – „Po przyjeździe policjantów okazało się, że 68- letni mężczyzna faktycznie znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu”. – dodaje policjantka, która zaznacza, iż ani kierujący skuterem mężczyzna ani jego żona nie doznali podczas upadku żadnych obrażeń.

Co niezmiernie istotne w sprawie, to, mimo, że w chwili zdarzenia przejeżdżało koło niego wiele samochodów, to nikt inny się nie zatrzymał. Wprawdzie tym razem był to pijany, który nie doznał obrażeń, ale następnym razem może to być ktoś potrzebujący pomocy medycznej.

Lwówecka Policja chwali zachowanie kobiet, które zareagowały.

„Zachowanie kobiet było bardzo prawidłowe. Podziękowania kierujemy za tak obywatelską postawę dla tych kobiet” – mówi sierż. Olga Łukaszewicz.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here