Już w niedzielę 29. Finał WOŚP. Co u nas?

5
706

Nie ma takiej siły, która mogłaby powstrzymać ruch gorących serc. W niedzielę 31 stycznia czeka nas Letnia Zadyma w Środku Zimy, czyli 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 MLD PLN i zakupionych zostało ponad 65 200 urządzeń. Na koncie 29. Finału WOŚP mamy już ponad 25 milionów zł (stan na 27 stycznia 2021 roku)!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zagra już po raz 29! Tysiące wolontariuszy ze Sztabów w Polsce i na świecie wyruszą na ulice w niedzielę 31 stycznia, by zbierać pieniądze i wspierać Fundację w realizowaniu jej celu, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Pierwszy Finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku, a jego tematem były choroby serca najmłodszych pacjentów.

Od tego czasu zbieraliśmy między innymi dla: kardiochirurgii dziecięcej, ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, niemowląt i dzieci młodszych, dzieci z chorobami nerek, dzieci z wadami wrodzonymi, dzieci z chorobami onkologicznymi, godnej opieki medycznej seniorów oraz nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Oprócz Finałów WOŚP realizujemy również siedem programów medycznych oraz uczymy pierwszej pomocy w polskich szkołach. Fundacja prowadzi również pomoc indywidualną.” – tłumaczy Jurek Owsiak, który nie kryje, iż powodów do dumy jest wiele:

  • Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku dochodowego za lata 2005 i 2006 kupiliśmy 220 półautomatycznych defibrylatorów. Rozdaliśmy je do miejsc publicznych w całej Polsce!
  • Na okoliczność wad słuchu badamy niemalże 100% populacji noworodków. Przebadaliśmy już 6 529 902 noworodków.
  • 325 oddziałów neonatologicznych wyposażyliśmy w 554 urządzenia Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie!
  • Stworzyliśmy 21 centrów leczenia retinopatii, przebadaliśmy 254 919 wcześniaków, ratując wzrok 10 692 z nich.
  • Kupiliśmy najmłodszym dzieciom 2 978 osobistych pomp insulinowych. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.
  • Uruchomiliśmy Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – kupiliśmy 1573 pomp.

Co u nas?

WOŚP Gryfów Śląski

„W najbliższą niedzielę na ulicach Gryfowa znajdziecie naszych wspaniałych wolontariuszy. Już teraz przygotujcie się do solidnego wsparcia ich wysiłków. Wiemy, że macie wieeeeelkie serca i puszki wolontariuszy wypełnią się błyskawicznie Wkrótce więcej szczegółów dotyczących kwesty” – czytamy na Facebookowym profilu „Sztab WOŚP Gryfów Śląski”, gdzie można znaleźć wiele wspaniałych licytacji.

Wciąż możecie dorzucać się do gryfowskiej eSkarbonki. Wasza wpłata ląduje bezpośrednio na koncie Fundacji WOŚP. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Link do eSkarbonki tutaj

WOŚP Lubomierz

Do udziały w na Facebookowym profilu zachęca także Lubomierskie Centrum Kultury:

  • Licytacja gadżetów – prezentacja i szczegóły tutaj
  • Skarbona Stacjonarna przy Lubomierskim Centrum Kultury (Muzeum Kargula i Pawlaka)
  • Kwesta Wolontariuszy w Lubomierzu od 8:00 do 20:00

Free Riders Lubomierz

Do udziału w finale WOŚP zapraszają także motocykliści z grupy Free Riders Lubomierz, którzy w tym szczególnym dniu wystąpią jako wolontariusze. Jak piszą w wydarzeniu spotkać ich będzie można na lubomierskim rynku. Będą oferowali bigos, grochówkę, kawę i ciasto.

Zapraszamy na rynek do Lubomierza na 29 finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy z Free RIDERS Lubomierz startujemy o 14.00” – czytamy w wydarzeniu. Motocykliści przypominają także o zasadach bezpieczeństwa: „Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa… Maseczki obowiązkowe”.

WOŚP Lwówek Śląski

W Lwówku Śląskim na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Dziś w Internecie mają ruszyć także licytacje.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here