Jest przetarg na nowy wóz ratowniczo- gaśniczy

7
1137
Samochód ratowniczo- gaśniczy OSP Pasiecznik (zdjęcie poglądowe)

W przeddzień Dnia Strażaka Burmistrz ogłosił przetarg na zakup i dostawę fabrycznie nowego lekkiego specjalnego samochodu dla strażaków.

 

 

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków jest niezbędny w zapewnieniu szybkiego i skutecznego działania podczas działań ratowniczych. Jest jednym z podstawowych narzędzi pracy strażaka i jego skuteczność może mieć bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo ludzkie i uratowane mienie. Dlatego inwestycja w nowoczesne samochody dla strażaków jest jedną z kluczowych w zapewnieniu efektywności i bezpieczeństwa ich działań.

W unowocześniania sprzętu, jakim dysponują strażacy każdego roku inwestują władze Gminy Lubomierz. Pieniądze przeznaczane są na szkolenia, zakup sprzętu, wyposażenia, czy modernizację obiektów. W ostatnich latach gruntowną modernizację przeszła remiza OSP Lubomierz, która dziś jest najpiękniejszą remizą w Polsce. Lubomierscy druhowie otrzymali także nowe auto. Kilka miesięcy temu nowy wóz ratowniczo- gaśniczy dotarł także do rycerzy Świętego Floriana z Pasiecznika. A już wkrótce kolejne auto wesprze w działaniach strażaków z gminy Lubomierz.

 

 

Jak już informowaliśmy Gmina Lubomierz przymierza się do zakupu pojazdu dla druhów z OSP Golejów, na który to zakup władze pozyskały dofinansowanie. W dniu wczorajszy Burmistrz ogłosił przetarg na „Zakup i dostawa fabrycznie nowego lekkiego specjalnego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4×2 dla OSP w Golejowie”.

Pojazd ma być fabrycznie nowy, wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy min. 129 kW, z napędem 4×2. Oś tylna koła bliźniacze z mechaniczną blokadą mechanizmu różnicowego. Zawieszenie tylne wzmocnione, kompensujące wagę pojazdu, skrzynia biegów manualna min. 6 biegowa + wsteczny.

Samochód wyposażony m.in. minimum w:

  • system ABS,
  • elektroniczny rozkład obciążenia hamulców EBD
  • elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESP adaptacyjny
  • elektroniczny wskaźnik zużycia klocków hamulcowych
  • immobilizer,
  • światła do jazdy dziennej
  • światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów

 

Kabina fabrycznie jednomodułowa czterodrzwiowa zapewniająca przewóz 6 osób (siedzenia przodem do kierunku jazdy), m.in. z klimatyzację automatyczną, indywidualnym oświetleniem do czytania mapy dla pozycji dowódcy, niezależnym fabrycznym układem ogrzewania, umożliwiającym ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku, z elektrycznie sterowanymi szybami po stronie kierowcy i dowódcy, wyprowadzona w instalację do podłączenia ładowarek do radiotelefonów oraz dla latarek.

W kabinie kierowcy zamontowane następujące urządzenia:
• radiotelefon przewoźny analogowo-cyfrowy
• radio samochodowe z odtwarzaczem MP3,
• zintegrowany manipulator umożliwiający sterowanie oświetleniem i zasilaniem urządzeń z kontrolkami sygnalizacyjnymi.

Auto wyposażone w zbiornik wody o pojemności min. 1000 litrów, wykonany z tworzywa sztucznego. Pojazd wyposażony w linię szybkiego natarcia niskociśnieniową o długości węża min.50 mb. Samochód wyposażony w min. 4 zbiorniki z tworzywa sztucznego o poj. 20l przeznaczone do przewozu środka pianotwórczego. Pojazd wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy z głowicą z reflektorami, wyposażonymi w lampy LED o łącznym strumieniu świetlnym min. 20 000 lumenów, zasilany z instalacji elektrycznej pojazdu.

Cała specyfikacja jest obszerna i bardzo szczegółowa. Oferty powinniśmy poznać za dwa tygodnie i jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku druhowie i mieszkańcy Golejowa będą mogli cieszyć się nowym wozem, który z pewnością poprawi bezpieczeństwo nie tylko w ich sołectwie.

7 KOMENTARZE

  1. Nie ośmieszajcie się. Do żadnego zgłoszenie nie wyjeżdżacie, a nowe auto potrzebne??? Po co, zacznijcie używać sprzęt, który jest (nawet stary!), to już będzie sukces….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here