Jest przetarg na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i wodociągu

17
3666
Lubomierz rynek z lotu ptaka dron

To jedna z tych mało efektownych, ale niezwykle efektywnych inwestycji. Przetarg na budowę blisko dwustu przydomowych oczyszczalni ścieków i wodociągu na wsiach ogłosił burmistrz.

 

 

„Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim w Gminie Lubomierz i budowa z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska” – to nazwa przetargu ogłoszonego na początku lutego przez Pana Marka Chrabąszcza Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz.

Całość zadania podzielona jest na cztery części.

Pierwsza część obejmuje zaprojektowanie i wykonanie 63 przydomowych oczyszczalni ścieków (do 4 RLM – 43 szt., 5-6 RLM – 15 szt., 7-12 RLM – 5 szt.) w miejscowościach: Chmieleniu, Pasieczniku i Popielówku.

Druga część obejmuje zaprojektowanie i wykonanie 59 przydomowych oczyszczalni ścieków (do 4 RLM – 43 szt. , 5-6 RLM – 8 szt., 7-12 RLM – 8 szt.) w miejscowościach: Milęcice, Oleszna Podgórska i Radoniów.

Trzecia część obejmuje zaprojektowanie i wykonanie 65 przydomowych oczyszczalni ścieków(do 4 RLM – 48 szt. , 5-6 RLM – 9 szt, 7-12 RLM – 8 szt.) w miejscowościach: Golejów, Maciejowiec, Pokrzywnik i Wojciechów.

Natomiast przedmiotem zamówienia czwartej części są roboty budowlane – zaprojektowane przez Wykonawcę polegające na wykonaniu projektu i budowy z przebudową sieci wodociągowej wraz z przyłączami wodociągowymi w miejscowości Oleszna Podgórska.

„Należy zaprojektować nową sieć wodociągową wraz z przyłączami do niepodłączonych budynków. Podłączone budynki do przebudowanej sieci należy przebudować i wpiąć do nowoprojektowanej sieci. Parametry nowej sieci fi125mm PE100 SDR17 o długości 700m. Ilość przyłączy wody do wykonania 15 sztuk z czego 5 przyłączy wody podlega przebudowie a 10 przyłączy podlega budowie.” – wskazuje w ogłoszeniu Burmistrz Lubomierza, który zaznacza, iż zadanie to ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 23 lutego na składanie ofert. Szczegóły przetargu na stronach lubomierskiego magistratu oraz w e-zamówieniach.

17 KOMENTARZE

  1. W Pławnej jak widać to ludzi nie ma !!!!zawsze jest omijana !!!! wystarczy przejść
    się i zobaczyć z ilu domów kanalizy leci do rzek !!!! gdzie są radni ,sołtysi Pławnej Dolnej bo tylko siedzą na sesjach pierdzą w stołek i rękę podnoszą siedzą aby siedzieć dalej wybierajcie takich ludzi to dalej w Pławnej będzie ciemnogród !!!

  2. Pławna Górna odstawiona na boczny tor, brak Radnego Sołtys jest bo jest .Po prostu brak odpowiedniej osoby która by zadziałała . Drzewa przy drodze to tragedia obwisłe gałęzie i suche konary nikt tego nie widzi , a zastępca burmistrza jeździ co dziennie do Pracy no cóż mamy takich gospodarzy bo pilnują swoich interesów. To jest zachęta przed WYBORCZA . Droga brak oświetlenia na około 1.5 km ,nie wspomnę już chodniku którego nie będzie nigdy tak jak ścieżki rowerowej do Lubomierza .Ogólnie brak słów. ZBIGNIEW POPIERAM CIE

  3. W Pławnej Górnej brak solidnego przedstawiciela ci co byli i obecnie są bez jakichkolwiek komentarzy. Obecna władza pomaga mieszkańcom którzy ich popierają ,no i trzeba wyciągnąć wnioski .

  4. Jak najbardziej dobrze mieć dobrego reprezentanta. Ale od gospodarowania, planiwania zadań priotytetowych jest Wladza
    Most nie zrobiony bo nikt skutecznie się tym nie zajął. Władza przez tyle czasu nie widziała problemu nie działała skutecznie to i zarząd dróg opieszale podchodził do tego. I tak jest ze wszystkim. Przecież są planowane zadania, są też zadania priorytetowe ważne dla społeczeństwa
    A Chodnik w Chmieleniu. Władza powinna
    działać metodą gdzie chłop nie może to babę pośle. I asekurując się ważnymi aspektami społecznymi, i bezpieczeństwa. Może już czas wybrać władze do działania a nie do siedzenia. Samo nie przyjdzie to tak nie działa.

  5. Nie znasz podstawowych praw, zależności, to dlaczego wypisujesz głupoty. Nie piszę by Ciebie skrytykować, tylko wyjaśnić, bo ludzie czytają, a nie znają prawdy.
    Ad. Chodnik w Chmieleniu… – co ma gmina do drogi krajowej???
    Ad. most powiatowy – pytania kierować do Powiatu, Starosty, Zarządu Powiatowego….
    Odnośnie oczyszczalni – takie są założenia projektu…..

    Doczytać warunki i wtedy mędrkować! Każdy znawca…. nie będzie prac domowych, to ze społeczeństwem bd jeszcze gorzej ….:(
    Pozdrawiam uśmiechniętą Polskę

  6. Do anonim. Jednostka samorządowa działa w imieniu mieszkańców gminy. Ona nas reprezentuje ona stara się o nasze dobro”. I choć most jest w gestii powiatu to ona powinna wystarczająco skutecznie działać z ramienia gminy aby szybsze były działania powiatu dla dobra nas mieszkańców gminy.
    I nie należy z pozycji stołka stawiać sprawę ze to czy tamto do gminy nie należy. Należy po to Państwa żeśmy wybrali żebyście nas reprezentowali nawet jak te sprawy nie leżą w gminy kompetencji. Hmm głupoty , mędrkowanie i jeszcze doczytanie warunków jakich? Ja mam prawo złożyć petycję skargę niezadowolenie a Panstwo dzialacie zgodnie z kompetencją albo w ramach swoich albo kierujevie do innej jednostki. Monitujecie, uzasadniacie sprawę jeśli jest ważna to kierujecie wszystkie możliwe moce do jej załatwienia. Tak po prostu

  7. I tego właśnie nie rozumiesz…. o to chodzi…. Co to znaczy szybko? To nie piekarnia w przypadku mostu, że np. za trzy miesiące “zrobi się” most, rozumiesz? Bierzesz to pod uwagę? Warunki atmosferyczne itp. Skąd wiesz, że gmina nie działa w tym temacie?

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj