Jest nowy proboszcz parafii w Lubomierzu

9
2786
parafia kościół Maternus Lubomierz

To już oficjalna informacja. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa w Lubomierzu ma nowego proboszcza. Wczoraj biskup Andrzej Siemieniewski wręczył aplikaty ośmiu księżom.

 

Każdego roku z końcem maja przygotowywana jest lista zmian, jakie będą miały miejsce w parafiach Diecezji Legnickiej. W poniedziałek, 27 maja 2024 roku w Domu Słowa w Legnicy biskup Andrzej Siemieniewski wręczył aplikaty księżom, których zmiany te dotyczą.

Jak już informowaliśmy ks. Łukasz Langenfeld, który pełnił posługę m.in. w parafiach we Wleniu, czy w Lubomierzu został mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie.

Nowego proboszcza doczekali się także wierni parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa w Lubomierzu. Księdza Andrzeja Łuczyńskiego zastąpi ksiądz Marek Suchecki.

Ksiądz Marek Suchecki święcenia kapłańskie z rąk bpa Stefana Cichego przyjął 22 maja 2010 roku. Posługę pełnił w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy a ostatnio jako wikariusz w parafii Narodzenia NMP w Złotoryi.

9 KOMENTARZE

    • A niby poprzednik co takiego zrobił. Dla twojej wiadomości nic. A skoro ktoś rzucił na człowieka oszczerstwo pomówienie, poprostu odchodzi i z takiej parafii. Też bym odszedł gdybym doświadczył takiej podłości.

  1. Ludzie żałowali, schorowanego, poczciwego księdza, a się okazało, że poza kościołem, w sensie budynkiem to jurny dzięcioł z bodyguardem w postaci swojej mamy. Ludzie znaja prawdę, a zlecanie sponsorowanych artykułów w Bolesławcu pod płaszczykiem obiektywizmu nic nie zmieni. No może tylko tyle , że bardziej oberwie się Pana zwierzchnikom. Nie ma żadnego spisku, są tylko próby wybielenia tego co się zrobiło, a co jeszcze nie ujrzalo światła dziennego. Chciało się posmakować różnych rzeczy, ale po cichu, a tu du*pa. Nikt nie przewidział,że będzie z tego taki dym i wstyd dla tego miasta. Nowy Księże Proboszczu nie wchodzić w żadne interakcje z nikim z Parafii. Msze święte i dowidzenia!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here