Jest bezpieczne przejście dla pieszych i jest apel

2
917

Przejście dla pieszych prowadzące wzdłuż objazdu, mostu zastępczego w Lwówku Śląskim zostało poprawione. Od dziś piesi mogą z niego bezpiecznie korzystać. Jest także apel.

 

Po kolejnej interwencji czytelników wczoraj ponownie informowaliśmy o problemach, z jakimi borykają się piesi, którzy chcą przejść z Lwówka Śląskiego do Płakowic. Chodziło o źle ustawione barierki na objeździe – moście zastępczym, który powstał by ułatwić poruszanie się pieszych i samochodów w trakcie budowy nowego mostu przy ulicy Betleja. W ostatnim czasie piesi zmuszeni byli wchodzić na drogę, po której poruszały się samochody, co dla jednych i drugich było niebezpieczne.

Dziś sprawa została załatwiona. Spora w tym zasługa Pana Wiceprezesa budującej most przy ulicy Betleja firmy Dromosttor. Jej pracownicy poprawili barierki odgradzające ciąg pieszy od ciągu przeznaczonego dla samochodów. Teraz można w pełni bezpiecznie przejść całym objazdem.

Niestety, nadal nie brakuje śmiałków, którzy zupełnie niepotrzebnie ryzykują swoje życie skracając sobie drogę i wchodzą niemal wprost pod jadące samochody. Stąd też nasz apel o zachowanie zdrowego rozsądku i poruszanie się zgodnie z wyznaczonym przez barierki chodnikiem.

2 KOMENTARZE

  1. Trochę przesady z tymi zasługami W-prezesa.Jakiś czas temu przechodziłam tym “kanałem” od strony miasta i na końcu niespodzianka : przejścia nie ma,bariera stoi w poprzek drogi bo panowie budowniczy fajnie udrożnili sobie dojście na budowę kosztem pieszych.Na zwróconą przeze mnie uwagę aby to naprawić- zobaczyłam tylko wzruszenie ramion i “głupi” uśmiech jednego z nich. Tym razem się udało przejść jezdnią bez kolizji z autem, a następnym razem może się nie udać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here