Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubomierzu

3
2751
jarmark Lubomierz 2023 48

Atmosfera lubomierskiego jarmarku przenosiła do tych szczęśliwych czasów dzieciństwa i świąt spędzanych w rodzinnym gronie, w otoczeniu różnorakich wypieków, swojskich wyrobów i niebanalnych dekoracji.

 

 

Mimo, że mamy środek grudnia, to pogoda jest iście wiosenna i nieco nieswojo wygląda tu choinka, bombki, czy rozmowy o Bożym Narodzeniu. Niemniej gro fantastycznych ludzi, którzy przygotowywali stoiska oraz gości, którzy przyszli nie tylko po to, żeby dokonać przedświątecznych zakupów, ale także, żeby spędzić czas w rodzinnym gronie, spotkać się ze znajomymi, podzielić się opłatkiem, czy posłuchać kolęd sprawiło, że mogliśmy poczuć tę wyjątkową atmosferę.

W niedzielne przedpołudnie 17 grudnia 2023 roku na lubomierskim rynku odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Wśród licznych wystawców nie zabrakło stoisk: Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Lubomierzu, Szkoły Podstawowej w Pławnej, Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu, Rady Rodziców Przedszkola w Wojciechowie, Rada Rodziców Żłobka Gminnego „Wojtusiowa Kraina” w Wojciechowie, Klubu Seniora „Nie ma mocnych”, KGW Pasiecznik, KGW Pławnianki, Sołectwa Milęcice, Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza, czy strażaków z jednostek OSP gminy Lubomierz. Jarmark w Lubomierzu przyciągnął także wystawców prywatnych, osoby zajmujące się rękodziełem z Chmielenia, Wojciechowa, czy Lubomierza, ale również z Lwówka Śląskiego.

 

 

Wszyscy wystawcy do tego dnia przygotowywali się od dawna i niemal wszyscy postawili siebie takie same cele – zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz żłobka, przedszkola, szkoły, jednostki OSP, … a jednocześnie sprawić radość odwiedzającym lubomierski rynek gościom.

Jarmark obfitował w lokalne rękodzieło, od unikalnych prac szydełkowych, przez różnego rodzaju dekoracje, ręcznie robione bombki, po niebanalne świąteczne upominki. W powietrzu unosił się zapach swojskich wyrobów. Nie brakowało tu pierniczków, świątecznych potraw czy napojów „spożywanych najlepiej na gorąco”.

Wydarzenie na rynku miejskim w Lubomierzu było także kolejną okazją do wsparcia rocznej Alicji, dziewczynki z Wojciechowa, która zmaga się z poważną chorobę. W tym trudnym dla dziecka i jego rodziców czasie mieszkańcy gminy Lubomierz zjednoczyli się i wspierają rodziców, jak tylko mogą, co widać było dziś na Jarmarku. Ale małą Alicję wesprzeć może każdy. Więcej o chorobie dziewczynki oraz tym, na co potrzebuje środków i jak jej pomóc znajdziecie w artykule: Roczna Alicja potrzebuje naszej pomocy

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here