Jakie korzyści może zaoferować w sypialni materac multipocket?

0
151
Jakie korzyści może zaoferować w sypialni materac multipocket?

Materace sprężynowe pojawiły się już w pierwszej połowie XIX wieku i błyskawicznie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Początkowo stosowano sprężyny bonellowe oferujące wysoką elastyczność powierzchniową. Na przełomie XIX i XX wieku pojawiły się pierwsze materace kieszeniowe o elastyczność punktowej. Nowoczesnym modelem kieszeniowym jest właśnie materac multipocket, któremu możemy przypisać wiele zalet.

 

W jaki sposób skonstruowany jest materac multipocket?

W praktyce jest to po prostu materac kieszeniowy, w którym zastosowano większą liczbę sprężyn. Są one umieszczone w materiałowych kieszonkach i pracują w sposób niezależny od siebie. Dzięki temu, materace multipocket odznaczają się wysoką elastycznością punktową, dostosowując się do określonego nacisku generowanego przez nasze ciało. Jednocześnie, drgania nie przenoszą się po powierzchni, dzięki czemu, ruch jednej osoby nie zakłóca snu drugiej.

W materacach multipocket można stosować różne strefy twardości, tak, aby materac lepiej podpierał konkretne odcinki naszego ciała: głowę, szyję, plecy, odcinek lędźwiowy, pośladki, nogi, aż po stopy. Sprężyny mogą być dodatkowo pokryte elastyczną pianką oraz wkładami wykonanymi z trawy morskiej, końskiego włosia czy włókien kokosowych.

W jakich sypialniach sprawdzą się materace multipocket?

To doskonałe rozwiązanie do sypialni małżeńskiej. Wszystko za sprawą elastyczności punktowej, która gwarantuje wysoki komfort snu obu osobom. Załóżmy sytuację, w której jedna osoba często wierci się w łóżku w poszukiwaniu optymalnego ułożenia na materacu. W przypadku sprężyn bonellowych, wszelkie drgania roznoszą się po powierzchni, przez co druga osoba odczuwa ja i może zostać wybudzona ze snu. Materac multipocket doskonale pochłania takie drgania i nie przenosi ich na drugą połowę, gwarantując wyższy komfort snu.

Jakie zalety posiadają materace multipocket?

Staranne wykonanie i zastosowanie jakościowych materiałów sprawia, że materac multipocket jest bardzo odporny i może nienagannie służyć nam przez wiele lat. Co ważne, to nowoczesne modele materacy, w których stosowane są najważniejsze technologie, takie jak chociażby strefy twardości czy specjalne wypustki masujące. Materace sprężynowe są również bardzo praktyczne i dostępne w przystępnej cenie. Jeśli zatem dysponujemy ograniczonym budżetem, a zależy nam na materacu trwałym i wygodnym, materac multipocket sprawdzi się wyśmienicie.

Gdzie możesz kupić jakościowy materac multipocket?

Wiele osób decyduje się na zakup materaca przez Internet. Zaletą jest oczywiście znacznie szerszy wybór produktów, a także możliwość swobodnego zapoznania się z dużą liczbą modeli. W sklepie Kaszmirowysen.pl wszystkie materace posiadają szczegółową specyfikację, dzięki czemu, nie musimy ich testować, aby wiedzieć, że sprostają naszym oczekiwaniom. Kupując materac multipocket przez Internet często możemy sporo zaoszczędzić. Ważnym atutem jest także dostawa zakupionego materaca do naszego domu.

-/Materiał partnera/-MM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here