Ciasto drożdżowe, miodownik albo makowiec zawsze najlepiej smakuje na drugi dzień, pod warunkiem, że się wcześniej nie zeschnie. Z kolei bezę albo jabłecznik dobrze jest przechowywać w chłodnym miejscu, ale tak, by zapach wędliny nie zepsuł fantastycznego smaku.
Ciasto drożdżowe, miodownik albo makowiec zawsze najlepiej smakuje na drugi dzień, pod warunkiem, że się wcześniej nie zeschnie. Z kolei bezę albo jabłecznik dobrze jest przechowywać w chłodnym miejscu, ale tak, by zapach wędliny nie zepsuł fantastycznego smaku. Twoje ciasto będzie zawsze świeże i pyszne, jeśli znajdziesz na nie odpowiedni pojemnik. W naszym artykule dowiesz się, jak przechowywać tort, makowiec albo pyszne babeczki. Na dzisiejszy artykuł zaprasza Pani Paulina ze sklepu, który sprzedaje artykuły gospodarstwa domowego. Serdecznie zapraszamy.
Te pojemniki przydadzą się i w Twoim domu
Pyszne ciasto z rabarbarem upieczone na dużej blasze z powodzeniem możesz serwować i w sobotę i w niedzielę, pod warunkiem, że je odpowiednio przechowasz, tak by się nie zeschło. Z kolei szarlotka przyrządzona z bitą śmietaną, musi się optymalnie schłodzić w lodówce, przed podaniem na stół. Powinnaś jednak też zadbać o to, by nie przeszła innymi smakami, sąsiadujących na półce potraw, bo wtedy cała Twoja praca, pójdzie na marne. Świetnie sprawdzą się tutaj np. pojemniki z tworzywa sztucznego. Takie pudełko hermetycznie zamknięte, będzie chronić przed zeschnięciem, ale i przejściem innych zapachów z lodówki. Tego rodzaju pudełka możesz zakupić również w większych rozmiarach oraz odpowiedniej wysokości, by zmieścić do nich i szarlotkę i struclę makową, ale i babkę. Takie firmy jak Altom Design, Keeeper, czy Tontarelli zapewnią Ci odpowiednie pudełka nie tylko do przechowania ciasta w domu, ale również do ich bezpiecznego transportu, np. kiedy wybierasz się do teściowej czy do przyjaciółki i chcesz zabrać ze sobą Twoje popisowe ciasto czekoladowe.
Do przechowania ciasta najlepiej sprawdzą się więc pojemniki hermetyczne, które zapewnią Ci bezpieczne warunki podczas przewożenia ciasta oraz uchronią przed dostawaniem się powietrza czy szkodliwej wilgoci. Takie pudełka odznaczają się również dużą uniwersalnością, sprawdzą się zarówno w pokojowej temperaturze, jak i w chłodniejszym miejscu czy w zamrażalniku.
Jak przechować ciasto drożdżowe?
Drożdżówki na długo zachowują swój idealny smak, jeśli są odpowiednio przechowane. Taką drożdżówkę, z makiem czy serem, możesz z powodzeniem np. też zamrozić. Pokrój wcześniej ciasto na mniejsze kawałki, by wyciągnąć z zamrażalnika dokładnie tyle, ile zaserwujesz na stole. Drożdżowiec z kruszonką możesz przechować nawet przez kolejnych kilka dni w temperaturze pokojowej. Ważne jednak, by chronić go przed zeschnięciem, inaczej straci swój świetny smak. Możesz wykorzystać do tego folię spożywczą, ale lepszy będzie pojemnik, jeśli nie chcesz uszkodzić kruszonki albo posypki z cukru. Drożdżowe z owocami przechowuj natomiast w lodówce. Tu idealne będzie znów hermetyczne pudełko, bo owoce niestety szybko przechodzą zapachami innych produktów.
Jak przechować makowiec?
Makowiec to ciasto, które zdecydowanie lubi chłodniejsze temperatury. Z kruszonką albo na drożdżowym spodzie, z pewnością możesz je także zamrozić. Z polewą lukrową czy z kokosowym nadzieniem powinien wylądować już w lodówce albo w chłodniejszym miejscu na przykład w spiżarni. Przykryj go wtedy ściereczką albo kloszem – też z pewnością nie straci swojego aromatu i soczystości. Pojemnik nie zawsze będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Mak się kruszy i możesz uszkodzić ciasto podczas wkładania. Za to pojemnik na ciasto z pokrywką przyda się bez dwóch zdań. Możesz też wykorzystać deskę z kloszem, albo plastikową miskę, którą nakryjesz ciasto w spiżarni albo na blacie. Natomiast pozostawiony na kredensie makowiec bez przykrycia, już na drugi dzień będzie suchy i niekoniecznie smaczny.