Jak Brexit wpłynął na czas doręczeń paczek Polska-Anglia?

0
324
Grafika: pexels (OM)

Brexit to temat bardzo żywy od kilku lat. W najbliższych miesiącach czekają nas poważne zmiany, od których zależy przyszłość usług transportowych na trasie Polska-Anglia. Niektóre skutki Brexitu możemy jednak odczuć już teraz. Jak wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpływa na czas doręczeń paczek i co dokładnie zmieni się 1 stycznia 2021 roku?

 

Brexit a przewozy kurierskie do Anglii

Brexit miał miejsce 1 lutego 2020 roku, a obecnie trwa okres przejściowy, podczas którego prowadzone są negocjacje odnośnie do transportu towarów i ludzi na teren Wielkiej Brytanii. Kwestia ta dotyczy również usług kurierskich i terminu dostarczania paczek do adresatów. Na tę chwilę proces wysyłki pozostaje bez zmian, ale jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, klientów czekają większe koszty i wydłużony czas doręczania przesyłek.

Kurier z Polski do Anglii bez wychodzenia z domu

Sposobem na usprawnienie procesu wysyłki może być załatwienie wszystkich formalności online. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie długich kolejek i daje możliwość wypełnienia formularzy poza godzinami pracy firm kurierskich. Paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski nadasz także za pomocą platform logistycznych, takich jak Euro-Paka. Operatorzy współpracują z wieloma przewoźnikami naraz, dlatego ich oferta bywa bardziej konkurencyjna. W takich miejscach cena paczki z Anglii do Polski jest zwykle niższa, a sam proces wysyłki – łatwiejszy i szybszy, więcej informacji znajdziesz na: https://www.euro-paka.pl/.

 

Paczki Polska – Anglia po Brexicie

Obecnie czas dostarczania paczek Polska – Anglia pozostaje bez zmian i wynosi około 3-5 dni roboczych. Wszystko zacznie zmieniać się wraz z końcem roku, kiedy to trzeba będzie przygotować się na konieczność dopełniania większej liczby formalności. Takie utrudnienia mogą wydłużyć czas doręczania przesyłek nawet do kilku tygodni, co ma związek z obowiązkowymi kontrolami celnymi. Z tego powodu warto korzystać z szybkich przesyłek do Anglii jeszcze w tym roku.

Wzrost zainteresowania przewozami kurierskimi do Anglii

Ostatnie miesiące okresu przejściowego po Brexicie to czas, w którym większość osób decyduje się na wysłanie paczek bez konieczności wypełniania dodatkowych dokumentów. Dotyczy to zarówno firm eksportujących swoje towary do Wielkiej Brytanii, jak i rodzin emigrantów mieszkających na tym obszarze. Zmiany przechodzą również międzynarodowe firmy kurierskie i platformy logistyczne, które przygotowują się na powitanie zupełnie nowej rzeczywistości na brytyjskich granicach.

Dłuższy czas doręczeń i wyższe koszty?

Scenariusz, zgodnie z którym paczki z Wielkiej Brytanii do Polski staną się droższe, jest obecnie najbardziej prawdopodobny, ale wszystko zależy od ustaleń pomiędzy UK a Unią Europejską. W przypadku braku wypracowania porozumienia, czas doręczeń może wydłużyć się nawet do kilku tygodni, a koszty – wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. Wynika to z faktu, że przesyłki będą podlegać obowiązkowym kontrolom celnym wymagającym dopełnienia czasochłonnych i kosztownych formalności.

Jak skrócić czas doręczeń paczek z Wielkiej Brytanii do Polski?

Termin dostarczenia paczki Polska – Anglia do adresata nie zawsze zależy od nadawcy. Jedyne, co można zrobić, by skrócić ten czas to skorzystanie z opcji wysyłki priorytetowej lub zdecydowanie się na dopełnienie wymaganych formalności przez internet. Wówczas nie trzeba stać w długich kolejkach i wypełniać formularzy bezpośrednio w punkcie przewoźnika, co pozwala na znaczne przyspieszenie faktycznego momentu nadania przesyłki do Wielkiej Brytanii.

 

-/ Artykuł sponsorowany OM/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here