Nowi funkcjonariusze w szeregach lwóweckiej Policji

Trzech nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi lwóweckiej Policji. 22 lipca młodzi policjanci złożyli ślubowanie. A w najbliższym czasie odbędą szkolenie w jednej ze szkół policyjnych w Polsce.

Rząd dopuszcza mieszanie szczepionek

Minister Niedzielski poinformował o wprowadzeniu możliwości mieszania szczepionek. W przypadku wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych (tzw. NOP-ów).

Szopy zamieszkały w parku. WIDEO

Park miejski w Lwówku Śląskim stał się domem dla rodziny intruzów. Matka z czwórką młodych zamieszkała w kanale, odpływie wody z parkowych stawów.

Terytorialsi i strażacy pomagają mieszkańcom w gminie Lubomierz

Od wczoraj do pomocy poszkodowanych przez nawałnice mieszkańcom gminy Lubomierz dołączyli terytorialsi.

Uderzył zawodnika przeciwnej drużyny. Jest decyzja komisji dyscyplinarnej

Komisja dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zajęła się opisywaną przez nas kilka dni temu sprawą incydentu podczas meczu w Lubomierzu, gdzie wypożyczony z Chmielanki Chmieleń do Stelli Lubomierz zawodnik uderzył w twarz piłkarza Czarnych Lwówek Śląski.

Albo teraz zaszczepisz się za darmo, albo …

Minister Niedzielski przyznaje, iż szczepienia do września będą darmowe. Wspomina także o 10 do 15 tys. dobowych zakażeń w czwartej fali. Odpowiada na pytanie o obowiązkowe szczepienia

Już w niedzielę w Gryfowie Śląskim festyn charytatywny – „Zobaczyć Lili”

Moc atrakcji czeka na gości, którzy zaszczycą swoją obecnością charytatywny festyn, podczas którego organizatorzy będą zbierać środki na produkcję wyjątkowego filmu.

Ulica Wojska Polskiego już na finiszu

Pierwsze prace rozpoczęto tu jesienią ubiegłego roku. Dziś do pełni szczęścia brakuje zaledwie kilkudziesięciu metrów warstwy ścieralnej asfaltu.

Odzyskali skradziony w Niemczech pojazd wartości 200 tysięcy złotych

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że na parkingu osiedlowym zaparkowany jest pojazd, który najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży. Po udaniu się na miejsce okazało się, że ...

„Sportowa Polska”. Wielki program z małymi pieniędzmi. Zobacz, kto dostał kasę

Zdecydowana większość samorządów, które ciężko pracowały nad sporządzeniem wniosków musi się obejść smakiem. Z 1.170 złożonych do programu wniosków dofinansowanie otrzymało zaledwie 260.

Wyjątkowe podziękowania

Strażacy i dobrzy ludzie są naszymi bohaterami, dlatego chcielibyśmy podziękować im wszystkim za ratowanie nas w trakcie powodzi.

Twój owczarek niemiecki gryzie ogon? Podpowiadamy, co może być przyczyną

W przypadku niektórych psów czasami zauważyć można, że gryzą one swój ogon. Owczarek niemiecki również może to robić, a jego właściciele zazwyczaj mają kłopot w znalezieniu przyczyny takiego zachowania u czworonoga.

Automatyczne odnowienie polisy OC – kiedy tak się dzieje?

Przerwa w ubezpieczeniu to prawdziwa zmora kierowców, która - nawet tych zapominalskich - nie dotknie w jednym konkretnym przypadku. Jakim?

Policja wyklucza udział osób trzecich

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny śmierci starszego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań

Cyrk Astoria w Gryfowie Śląskim i Lwówku Śląskim!

W ramach jednej z atrakcji zapowiadane jest zapierające dech w piersiach show akrobatyczne, wykonywane z udziałem Elzy z „Krainy lodu” !

Ruszył remont Lipowej

Ulica Lipowa, to jedyna ulica w Gryfowie Śląskim, która miała nawierzchnię z trylinki. Miała, bo dziś po sześciokątnych płytach betonowych pozostało już tylko wspomnienie.

Zapora w Pilchowicach do remontu

Na czas modernizacji obiekt nie będzie dostępny dla ruchu turystycznego (włącznie z drogami dojazdowymi).

Znamy wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Są już wyniki drugiego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Lwóweckiego w 2021 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego.

Sprawca gróźb i podpalenia trafił na 3 miesiące do aresztu

Za groźby kierowane pod adresem swojej siostry oraz podpalenie niezamieszkałego budynku należącego do pokrzywdzonej odpowie 38 - letni mężczyzna.

Dziś w rynku dwa spektakle teatralne

Teatr w mieście? Spektakle w rynku? Przedstawienia za darmo? Przygoda nie tylko dla dzieci? Tak to już dziś! Początek o godzinie 17.