Będąc pod wpływem wybrał się na przejażdżkę motorowerem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości i posiadał narkotyki. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.

Oferował panele fotowoltaiczne. Oszukał ludzi na blisko 660 tys. zł

Mężczyzna oferował sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w rożnej wysokości. Jednak z umów się nie wywiązał.

Burmistrz podsumował wyniki wyborów

Czy Świeradów- Zdrój upadnie, czy już nic tam nie będzie, czy nic się już nie da zrobić? "...Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś było...".

To miała być „kradzież stulecia”.

Co kierowało młodym mężczyzną? Czy ten na widok leżącego na półce „złota” zapragnął być bogaty, czy chciał podarować ukochanej kamień z napisem „LOVE”?

III Olimpiada Przedszkolaka

W dniu 19 maja w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych we Lwówku Śląskim odbyła się III Olimpiada Przedszkolaka.

Ślad po dawnych kopalniach złota i srebra

Nieopodal Lwówka Śląskiego, tuż przy drodze w kierunku Złotoryi znajduje się obelisk, który upamiętnia historię wydobywania w tym regionie złota i srebra.

Lwówek Śląski: Złodzieje rynien zatrzymani

Pod osłoną nocy, kiedy szalała burza i padał rzęsisty deszcz, dwaj młodzi mężczyźni dokonali kradzieży rynien z budynku kościoła Franciszkanów w Lwówku Śląskim.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

29- latek miał do odsiadki 8 miesięcy, jednak nie zamierzał iść siedzieć. Nie mógł on jednak długo liczyć na przymykanie oczu przez znajomych. Ktoś zadzwonił na policję.

Tusk mówi o konieczności oddzielenie Kościoła od państwa i wskazuje datę

Kiedy nastąpi prawdziwy rozdział kościoła od państwa? Takie pytanie byłemu premierowi a obecnie szefowi Platformy Obywatelskiej zadał jeden z uczestników spotkania.

Wiózł ludzi do Niemiec do pracy. Był po narkotykach

Podczas kontroli busa funkcjonariusze nic nie znaleźli, za to pies służbowy towarzyszący funkcjonariuszom, „zaznaczał kierownicę”.

Nieoficjalne wyniki wyborów uzupełniających w Świeradowie- Zdroju

Jak to z wyborami bywa, po głosowaniu jedni się cieszą, drudzy muszą przełknąć gorycz porażki. Co te wyniki oznaczają dla wszystkich mieszkańców uzdrowiska?

Siedlęcin: wypadek z udziałem motocyklisty

Na drodze z Siedlęcina do Jeleniej Góry motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Motocyklista trafił do szpitala.

Okradli kościół. Sprawcy poszukiwani

Dziś w nocy, na chwilę obecną jeszcze nieznani sprawcy dokonali kradzieży. Z budynku kościoła Franciszkanów ukradli miedziane rury - rynny.

Czy to aby na pewno efekt deszczu?

dania wśród mieszkańców są w tej kwestii mocno podzielone. Jedni twierdzą, że to nieuchronny efekt deszczu inni, że efekt nieudolnych rządów burmistrza miasta i podjętych przez niego niewłaściwych decyzji.

Groźne dachowanie w Leśnej. Auto wpadło do ogródka

Auto pozbawione kontroli zjechało na przeciwległą stronę jezdni, przecięło chodnik, rozbiło przydrożny płot i dachowało w położonym metr niżej ogródku.

Dziś możliwe burze z gradem. Jest ostrzeżenie II stopnia

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu oraz porywy wiatru początkowo lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

Zbierają podpisy pod petycją o otwarcie rynku miejskiego

Prośbę motywują m.in. spadkiem dochodów przedsiębiorców tym, iż większość nowopowstałego placu w rynku jest niezagospodarowana, bezpieczeństwem na ulicy Mickiewicza.

Dotarła do nas różowa strefa ASF

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Wirus stanowi dla nich poważne zagrożenie i może przez długi czas utrzymywać się w ...

Podział Lata Agatowego to pomysł naprawdę absurdalny

Podział tegorocznego Lata Agatowego na część odbywającą się w rynku i część odbywającą się na stadionie „to pomysł naprawdę ABSURDALNY”. Twierdzi Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

Stracił panowanie nad BMW i to dachowało

Nie wiadomo, kto prowadził samochód. Nikt się do tego nie przyznaje. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala. Byli pod wpływem