Gmina Mirsk. Lokalne podtopienia

1
2396
zdjęcie poglądowe

Po tym, jak nad częścią gminy Mirsk przeszła ulewa podtopione zostały niektóre z gospodarstw. Na miejsce do pomocy mieszkańcom dysponowano strażaków.

 

 

Pierwsze burze pojawiły się w Górach Izerskich, a silne wypiętrzenia obserwowane są także w pasie od Masywu Śnieżnika po Karkonosze. Komórki opadowe powoli przemieszczają się w kierunku północno-zachodnim. Natężenie opadu osiąga około 5 mm/h, miejscami 10 mm/h. W kolejnych godzinach zjawiska konwekcyjne będą się nasilać. – informują synoptycy z IMGW.

Ulewy przeszły już nad naszym regionem. Oberwanie chmury w niedzielę 21 maja dwukrotnie miało już miejsce nad Świeradowem- Zdrój. Intensywne opady deszczu z gradem nie oszczędziły także mieszkańców gminy Mirsk. Tam w wyniku opadów podtopione zostały domy.

Na miejsce do pomocy mieszkańcom dysponowano już strażaków z terenu gminy Mirsk.

 

 

Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.” – wskazuje IMGW. Ostrzeżenie jest ważne do godziny 20 dnia 21 maja 2023 roku.

Z informacji od mieszkańców z godziny 14:45 wynika, iż droga w Giebułtowie z powodu zalania jest nieprzejezdna.

Podtopienia w Giebułtowie. WIDEO

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here