Finał świątecznej przejażdżki pod wpływem

7
2576

Dwaj mężczyźni po wspólnym spożywaniu alkoholu wybrali się na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach. Swoją podróż zakończyli w przydrożnym rowie. Kierowca został zatrzymany przez policjantów po pieszym pościgu. Zarówno on jak i pasażer byli mocno pijani. Badanie alkomatem w obu przypadkach wykazało prawie 1,8 promila.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Nie brakuje osób, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Tylko podczas ostatniego weekendu złotoryjscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Jeden z nich został zatrzymany w piątkowe popołudnie w Wyskoku (gm. Złotoryja). Jak ustalili policjanci, 32-letni złotoryjanin wspólnie z kolegami spożywał alkohol. W trakcie spotkania wpadli na pomysł, aby zorganizować przejażdżkę po okolicznych miejscowościach. Swoją podróż zakończyli w przydrożnym rowie. Obaj byli mocno pijani a badanie alkomatem w obu przypadkach wykazało prawie 1,8 promila. Kierowca na widok policjantów próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany. Jak później tłumaczył, obawiał się konsekwencji swojego zachowania. Teraz będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy i na tzw. podwójnym gazie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętaj!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni użytkownicy dróg.

 

-/st. sierż. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi/-

7 KOMENTARZE

  1. Ale ale co mieli do pasażera, że go badali. Teraz te szma** policyjne bym do sądu podał… Pasażer może być nakurw***y jak szpadel, bo przecież nie prowadzi…

  2. Kierowca “obawiał się konsekwencji swojego zachowania”, tutaj należy się kierownikowi szacunek, że pomimo ewidentnego nawalenia się jak prosie, zdecydowanie okazywał przebłyski rozwagi i rozsądku…

  3. Nie z rzeczoewnikami ppiszemy lacznie . Mysle ze oficer prasowy policji powinien znac podstawowe zadsady pisownie . NIEWSIADANIE
    Slownik PWN:
    Jak pisać nie- ze słowami typu wyrażenie, przygotowanie, wyciąganie – razem czy osobno?
    Razem. Wszystkie rzeczowniki – także pochodzące od czasowników – piszemy łącznie ze słowem nie. Wyjątkiem są wyraźne przeciwstawienia, typu nie wyciąganie, ale wykopywanie. Gdy nie dołączamy do słowa pisanego wielką literą, trzeba je poprzedzić łącznikiem, np. nie-Polak. Zob. Nowy słownik ortograficzny PWN, par. [166].

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here