Dziś ósmoklasiści przystępują do egzaminów

0
363

Punktualnie o godzinie 9 uczniowie klas ósmych szkół podstawowych przystąpią do egzaminu z języka polskiego. Jutro czeka ich królowa nauk – matematyka a w czwartek egzamin z języka obcego.

 

Ilu uczniów przystępuje do egzaminu ósmoklasisty?

W kraju r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347.700 uczniów z ponad 12.400 szkół. W województwie jest to ponad 24.408 uczniów. Natomiast w powiecie lwóweckim według danych OKE we Wrocławiu do egzaminu ósmoklasisty przystąpi dziś 385 uczniów.

Uczniowie wybierają język angielski

Zdecydowana większość uczniów zadeklarowała, iż będzie zdawała egzamin z języka angielskiego. W kraju taką decyzję ogłosiło 95 procent uczniów. W województwie na 24.408 uczniów aż 22.065 w czwartek będzie zdawało egzaminy z języka angielskiego, 2.321 wybrało język niemiecki, 8 francuski, 4 hiszpański, 9 rosyjski i jedna osoba włoski. W powiecie lwóweckim na 385 uczniów aż 326 zadeklarowało, że będzie zdawać egzamin z angielskiego, a 59 z języka niemieckiego.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty w dobie koronawisusa

Dziś we wszystkich placówkach, w których przeprowadzany jest egzamin wprowadzono specjalne obostrzenia. Sale już wcześniej zostały zdezynfekowane. Uczniowie wchodzą w maseczkach, wcześniej dezynfekują ręce. Muszą mieć własne przybory do pisania i nie mogą wnosić tak lubianych maskotek na szczęście.

Kiedy rozpocznie się egzamin?

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00. Uczniowie mają dwie godziny na udzielenie odpowiedzi.

Uczniom życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here