Dwie ulice przeszły metamorfozę

1
1397

Zakończyła się przebudowa ulicy Jana Pawła II we Wleniu. Inwestycja połączona była z przebudową ulicy Górskiej. Ostateczne odbiory prac mają się odbyć 5 stycznia 2024 roku.

 

 

Przebudowa ulicy Jana Pawła II we Wleniu rozpoczęła się w październiku 2022 roku, w ramach zadania na odcinku ok. 440 metrów ulica zyskała nową nawierzchnię z kostki betonowej, nowe krawężniki i chodniki. Wykonane zostały nowe podjazdy i miejsca parkingowe. Powstało także nowe oświetlenie. Jednak najważniejsze podczas zrealizowanej inwestycji jest to, czego nie widać gołym okiem, czyli nowa sieć wodna, kanalizacyjna i deszczowa.

Przebudowa ulicy Górskiej na długości około 805 metrów ruszyła kilka miesięcy wcześniej. W ramach zadania starą nawierzchnię z trylinki zastąpiono kostką betonową, przy drodze powstał nowy chodnik a na odcinku pomiędzy cmentarzami wybudowano całkowicie nowy, szeroki ciąg pieszy. Pojawiły się nowe ławki i śmietniki. Ulica zyskała także nowe oświetlenie. W trzech punktach zamontowano również kamery monitoringu. Oczywiście powstały także nowe sieci wod- kan.

Inwestycja kosztowała 8 milionów złotych a środki na jej realizację w znaczniej mierze pochodziły z otrzymanych dofinansowań. Jak podczas grudniowej sesji poinformował Pan Piotr Szymański, zastępca burmistrza Wlenia, ostateczne odbiory mają się odbyć 5 stycznia 2023 roku.

To bez wątpienia moment do podziękowań, podziękowań dla mieszkańców Wlenia – szczególnie mieszkańców tych ulic za cierpliwość i wyrozumiałość, bo roboty te wiązały się dla nich z wieloma utrudnieniami i niedogodnościami. Dziś już wszyscy mogą odetchnąć z ulgą.

Teraz czas na przebudowę kolejnych ulic, w kolejce czekają m.in. ulica Pocztowa, Stachowicza, Wojska Polskiego, …

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here