Dolny Śląsk Mistrzem Europy UEFA Regions Cup

0
147
????????????????????????????????????

Wielki sukces reprezentacji Dolnego Śląska w międzynarodowym turnieju piłkarskim. Dzięki finałowemu zwycięstwu nad gospodarzami turnieju, zespołem Bawarii, nasz region po raz drugi w historii zdobył puchar UEFA Regions Cup.

 

Po raz drugi w historii rozgrywek reprezentacja Dolnego Śląska zagrała w finale mistrzostw Europy amatorów. Poprzednio Dolnoślązacy wystąpili w decydującym meczu w roku 2007, wygrywając wówczas z reprezentacją Południowo-Wschodniego Regionu Bułgarii – gospodarzami tamtej imprezy.

 

W tym roku piłkarze trenera Grzegorza Kowalskiego stanęli naprzeciw reprezentacji Bawarii. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarzy 3:2, a aż cztery bramki w tym spotkaniu padły po rzutach karnych. Gole dla reprezentacji Dolnego Śląska strzelili Jaros, Traczyk oraz Bohdanowicz.

 

Reprezentacja Dolnego Śląska starania o awans do tej imprezy rozpoczęła już w 2017 roku, Po eliminacjach krajowych przyszło nam zmierzyć się z Włochami z Toskanii, Szwajcarami z regionu Vaud oraz Rumunami z Iaioveni. Awans do finału zapewniło Dolnoślązakom 5 punktów w starciach z Hiszpanami z Kastylii, Czechami z Hradec Kralove i Rosjanami z regionu Chayka.

 

UEFA Regions’ Cup to impreza rangi mistrzostw Europy dla zawodników, którzy do tej pory w swojej karierze nie związali się profesjonalnymi kontraktami. Impreza pierwszy raz została zorganizowana w 1999 roku i odbywa się co dwa lata.

 

Skład reprezentacji Dolnego Śląska

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here