Czym skorupka za młodu nasiąknie, …

4
1213
Diorama Boberhaus, wykonał Rainer Dierchen, materiały Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego

Chyba wszyscy się zgodzimy, że potęga pamięci nie zna granic! Coś, co dawno zniknęło z powierzchni ziemi, w pamięci może żyć setki lat.

 

Lwóweckie Towarzystwo Regionalne Miło poinformowało, o wielkim zaangażowaniu w ich projekt Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Dzięki współpracy o ich działalności, projekcie “Domu nad Bobrem – Boberhaus” oraz Lwówku Śląskim i jego okolicach dowiedzą się dzieci i młodzież. W okresie ferii zimowych Muzeum Pana Tadeusza przeprowadzi cykl zajęć dla młodego pokolenia w wieku 6 – 12 lat.

“W tym roku zajęcia w całości skupione będą wokół makiety prezentowanej czasowo na dziedzińcu muzeum, przedstawiającej nieistniejący już dom z Lwówka Śląskiego zwany Boberhaus. Wspólnie odkryjemy niezwykłą historię tego wyjątkowego zabytku oraz poznamy wiele ciekawostek związanych z naszym regionem! Nie zabraknie również czasu na kreatywne prace plastyczne inspirowane historią „Domu nad Bobrem”. Każde spotkanie będzie inspiracją do stworzenia własnej pracy plastycznej. Zachęcamy do dzielenia się efektami na Instagramie oznaczając je hasztagami #muzealniaki oraz #feriewmuzeum. Najciekawsze udostępnimy na profilu Muzealniaki.” – czytamy na stronach muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Tematyka zajęć będzie w całości poświęcone historii Domu nad Bobrem:

– Podróż w czasie do „Domu nad Bobrem”
– Dom niezwykły. O architekturze „Domu nad Bobrem”
– Dom wielu historii. O tym co działo się w „Domu nad Bobrem”
– Na szlakach Dolnego Śląska. Z wizytą w Lwówku Śląskim i okolicach.

„Dzięki wyjątkowej makiecie będziemy mogli cofnąć się w czasie o ponad sto lat i zobaczyć „Dom nad Bobrem” – zabytek z Lwówka Śląskiego, który już nie istnieje. Oprócz tego poznamy tajniki trudnej sztuki modelarstwa i sami spróbujemy wykonać własny model.” – tłumaczą przedstawiciele muzeum.

4 KOMENTARZE

  1. A ludzie którzy mieszkają na ty terenie będą mieć problem bo tylko będą łazić w te i we wte i przeszkadzać mieszkańcom bo przecież Boberhaus znajduje się częściowo na ich terenie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here