Czym jest i kto powinien kupić poduszkę ortopedyczną?

0
238

Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i jakości życia. Na jakość snu wpływa zaś szereg czynników, w tym jeden z najważniejszych – odpowiednia poduszka. Poduszka do spania powinna być dobrana wedle indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiedni model powinien nie tylko być komfortowy w użytkowaniu, ale przede wszystkim pozytywnie wpływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jeśli powtarzające się poranne uczucie bolesności okolic szyi sprawia, że poszukujesz poduszki, która zapewni Ci komfort snu, jesteś na dobrej drodze, aby zrewolucjonizować jakość wypoczynku oraz pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości! Idealną propozycją jest poduszka profilowana. Czym jest i dlaczego tak dobrze wpływa na zdrowie? Spieszymy z odpowiedzią!

 

Poduszka ortopedyczna – co to?

Jeszcze jakiś czas temu w naszych domach królowały miękkie poduszki, zwykle wypełnione pierzem lub wełną. Dobrze znamy minusy tego rodzaju poduszek – w tym doskwierające podczas snu przemieszczanie się wypełnienia powodujące bóle karku oraz gromadzenie się roztoczy. Nowoczesną alternatywą, na którą coraz chętniej stawiamy, są poduszki ortopedyczne. Poduszka ortopedyczna to poduszka, która jest fabrycznie przystosowana do kształtu oraz krzywizn ciała powstających w pozycji leżącej, w czasie snu. Wykonane są z materiałów wysokoelastycznych, której to cechy nie należy mylić z miękkością. Tego rodzaju poduszki muszą zachować odpowiedni stopień twardości, aby móc utrzymywać górną partię kręgosłupa w optymalnym ułożeniu. Materiały, z których wykonane są poduszki ortopedyczne to przede wszystkim pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna oraz pianka lateksowa. Dla osób preferujących spanie na boku odpowiednim wyborem będzie poduszka z pełnym profilowaniem (w kształcie wałka). Z kolei osobom najczęściej śpiącym na plecach sprawdzą się niższe i bardziej miękkie poduszki ortopedyczne, z dodatkowym wcięciem w profilowaniu. Optymalnym rozmiarem poduszki ortopedycznej na początku przygody z tego rodzaju produktem, jest rozmiar uniwersalny, o 10-11 cm wysokości. Poduszkę ortopedyczną najlepiej zakupić u sprawdzonego producenta, aby mieć pewność, że produkt faktycznie posiada deklarowane właściwości. Oferta topowych marek przyprawia o zawrót głowy, dlatego nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie!

Zalety poduszki ortopedycznej

Dobry materac to nie wszystko, co możemy zrobić na naszego kręgosłupa. Wykorzystanie pianki do produkcji poduszek ortopedycznych sprawia, że poduszki ortopedyczne cechuje antyalergiczność oraz idealne dopasowanie do kształtu kręgosłupa. Tego rodzaju poduszki dodatkowo korzystnie wpływają na rozluźnienie mięśni i więzadeł poprzez odciążenie krążków międzykręgowych, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort i wykazują właściwości prozdrowotne. Poduszki ortopedyczne gwarantują komfort i najwyższą jakość snu. Są higieniczne, zdrowe dla kręgosłupa i trwałe.

Poduszka ortopedyczna – dla kogo?

Poduszka ortopedyczna sprawdzi się każdemu, kto cierpi na różnego rodzaju schorzenia i problemy z kręgosłupem. To także doskonała propozycja dla każdego, kto chce zapobiec problemom ze zdrowiem kręgosłupa, lub po prostu ceni sobie dobry sen, korzystnie wpływający na samopoczucie za dnia. Dzięki materiałom, z których wykonane są poduszki ortopedyczne, są to produkty idealne dla alergików, oraz osób ceniących sobie wysoki poziom higieny, w tym właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Masz już swoją poduszkę ortopedyczną? Postaw na odrobinę luksusu! Kołdra jedwabna to produkt, który wraz z poduszką ortopedyczną stworzy idealny zestaw dla każdego, kto ceni sobie komfortowy sen.

-/Materiał partnera/- MM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here