Czy pani burmistrz nie jest wstyd?

24
3746
Mariola Szczęsna Burmistrz Lwówka Śląskiego (zdjęcie poglądowe)

Zapytaliśmy burmistrz Lwówka Śląskiego, czy nie jest jej wstyd. Odpowiedź udzielona przez jej zastępcę wcale nas nie zdziwiła.

 

Mieszkańcy położonego w gminie Lwówek Śląski Zadola nie kryjąc irytacji mówili, że dziury w gminnej drodze dojazdowej do ich domostw na swój sposób są fascynujące, gdyż wiele z nich ma swoją historię, np. w jednej z dziur goście stadniny urwali amortyzator, w drugiej wahacz, a w jeszcze innej uszkodzili oponę. Jak wspominali, inne dziury mają znacznie mniej ciekawą historię związaną z codziennymi potknięciami, poślizgami na zamarzniętych kałużach i niegroźnymi (na szczęście) skręceniami kostek. Wskazywali także pomysł na nietuzinkową atrakcję, którą mogłaby się promować Gmina Lwówek Śląski. Ich zdaniem znalazłyby się też dziury, które po deszczach zamieniają się w jeziorka, dostatecznie głębokie żeby zarybić je wytrzymałymi gatunkami ryb, jak np. karasie. W ich ocenie to byłaby innowacja na miarę dzisiejszych czasów – prawie ekologiczna hodowla ryb w drodze gminnej.

„Mogłoby to stanowić atrakcję turystyczną samą w sobie, jeszcze większą niż owiane legendą dziury niszczące zawieszenie.” – słyszeliśmy od mieszkańców Zadola, którzy tak na poważnie stan techniczny drogi określają, jako gorzej niż tragiczny. Ich zdaniem przemieszczanie się tym odcinkiem drogi jest wręcz niebezpieczne nie tylko dla pojazdów i pieszych, ale także dla turystów.

„Stadnina prowadzi zajęcia dla dzieci, które siłą rzeczy odbywają się konno. I o ile dla doświadczonego jeźdźca potknięcia konia nie stanowią problemu, o tyle dla dzieci mogą być nieprzyjemne i stresujące. Goście stadniny często mówią “myślałem, że nie przejadę”, “myślałem, że tu nic dalej nie ma” …. Jest to przykre, gdyż stadnina w Zadolu z jej unikatowymi końmi islandzkimi jest ważnym punktem na turystycznej mapie okolicy. Szkoda, że dojazd do niej tak odstrasza.” – mówili z żalem mieszkańcy.

Z pytaniami o przyszłość tej drogi, plany Gminy związane z poprawą jej stanu technicznego redakcja Lwówecki.info zwróciła się do burmistrz Lwówka Śl. W jej imieniu wiceburmistrz L. Krokosz zapewnił nas, iż jak do tej pory radni Gminy obecnej kadencji nie składali wniosków o remont tej drogi. Wiceburmistrz wskazał ponadto, iż Gmina ma w planach remont drogi do Zadola, jednak nie w tym roku.

„Gmina i Miasto Lwówek Śląski planuje wykonanie przebudowy drogi gminnej działka nr 326 obręb 0004 Dębowy Gaj, jednakże nie w bieżącym roku.” – odpowiada wiceburmistrz Lwówka Śląskiego.

Niestety, L. Krokosz nie wskazuje, w którym roku miałoby to nastąpić. Unika też odpowiedzi na pytanie, czy pani burmistrz, władzom Gminy Lwówek Śląski, nie jest wstyd za taki stan drogi, która prowadzi m.in. do stadniny koni, czyli jest turystyczną wizytówką Gminy – działalności władz? Wiceburmistrz L. Krokosz przekonuje, iż odpowiedź na to pytanie nie stanowi informacji publicznej.

Wiosna to dobry czas na odważne decyzje. Może państwo radni wraz z panią burmistrz dostrzegą potrzebę wsparcia rozwoju turystyki i infrastruktury drogowej w gminie Lwówek Śląski? Pierwsza taka dobra okazja, pierwsza taka potrzeba leży właśnie w obrębie sołectwa Dębowy Gaj – kolonii Zadole. Z niecierpliwością czekamy na efekt.

24 KOMENTARZE

 1. Po co przeznaczać pieniądze na remont drogi, skoro można równie dobrze zorganizować jakieś imprezy w mieście, które rozwinęłyby turystykę miasta a tym samym miałoby ono więcej pieniędzy?!

 2. Tam 3 osoby mieszkają a jak ujadają…. Najpierw miasto ważniejsze i drogi w mieście potrzebniejezse i dla większej ilości osób i do tego np. obwodnica planowana przez Brunów!

 3. P. Burmistrz ,a nie wstyd Pani za rewitalizację parku, czy te biedne tulipany będą wyplewione, nawożone/ sam piach i patyki/, czy nie wstyd Pani za wykończenie połączenia mostku z kostką ? w Pani imieniu ktoś odbierał prace a może tylko podpisał protokół ? Pani Burmistrz jest wiosna proszę przejść się na spacer do parku/ nawet w godzinach pracy./

  • Rynek jest piękny, nawet przejezdni ludzie podziwiają .Niektórych ciężko zadowolić, tylko nagonka na Panią Burmistrz. Właśnie wczoraj byłam w parku i zachwycałam się jego urokiem. O co więc chodzi?. Moi znajomi kilkanaście lat temu mieszkali we Lwówku Śląskim od urodzenia i są też pełni uznania dla zmian jakie zostały dokonane pod rządami Pani Burmistrz.

 4. Zadał bym też pytanie dla radnej z tego okręgu do którego należy Zadole czy przez te prawie 4 lata kadencji zainteresowała się tym? Na stronie BIP nie widać żadnej interpelacji złożonej przez panią radną. Z tego co wiadomo to właśnie ta radna startowała z listy pani Burmistrz więc po co się wychylać. Najlepiej się nie odzywać i robić coś na przekór władzy. A wstyd jaki wstyd nasze włodarze nie wiedzą co to znaczy.

 5. Kiepskie drogi to lwówecka tradycja. Powiat karkonoski ma znośne drogi, bolesławiecki również ale już lwówecki dramatyczne. Jak mam z Jeleniej jechać do Żagania to wolę kilometrów więcej zrobić, aby tylko powiat lwówecki ominąć. Drogi kręte, dziurawe i mnóstwo ograniczeń prędkości. Do tego milicja co rusz…

  • Czyli w miejsce tych krętych dróg, które prowadzą przez lasy należałoby zbudować autostradę, tak? Dobrze wbiłem się w pański tok myślenia? 😀

   • wystarczyłoby wyremontować, nie trzeba malować trawy na zielono by odwracać wzrok od istotnych spraw. jednym wystarczy wyremontowany mostek w parku, innym cudowna betonoza w wokół ratusza, a jeszcze inni nie chcieliby wkładać pieniądze w remonty swoich aut bo władza sama nie pomyśli że przydałoby się naprawić drogę. X Dywizji, Jana Pana II, Chopina, Legionów, Partyzantów Przydałoby się wyremontować, bo są dziury, drogi się zapadły (Chopina, X Dywizji) albo są zbyt wąskie by się 2 auta minęły (np. ul. Legionów),a wystarczy wyjechać z miasta w kierunku Bielanki, Mojesza czy Ustronia…. nie wierzę, że radni czy Pani Burmistrz z Zastępcą nie jeżdżą po okolicy i nie widzą-sami mogliby zaproponować podczas sesji remonty

  • Bzdura kompletna polecam wycieczkę do Gościszowa, droga jak za komuny dziura na dziurze a ładna droga do Niwnic. Tylko się kończy gmina Lwówek i masakra. Gmina Nowogrodziec i powiat bolesławiecki to katastrofa!!!

 6. W Zbylutowie mamy ladna droge , tylko te koryta na pboczach to niewiem kto to wymyslil rwezysci maja problem przy skpach bo nie ma jak zjechac trzeba zatrzymywac sie na drodze i bardzo musimy uwazac na pojazdy zeby nie ptrocil nas kto tak wymyslil te koryta to jest zagrozenie dla pieszych i rowerzstuw w niekturych mijscach sa a w niekturych niema niewiem kto to tak marnuje nasze pieniadze i pozwala na taka fuszerke i kto to zaprojektowal to meka dla mieszkancom wstyd pani burmiszcz ze ludzie tak musza sie meczyc

 7. WZylutowie mamy ladna droge ale tylko dla aut bo my rowezysci nie mamy pobocza wstyt pani burmiszcz te koryta to okropny bubel przy sklepach nie ma zjazdo kto tak zarzadzil przy posesjach piach liscie tylko znajduje sie w tych korytach to mozna przewrucic sie pod samochud jak mozna bylo wykonac cos takiego ?

 8. “(…)jest turystyczną wizytówką Gminy…” Whaaaat???????????? Taka to wizytówka turystyczna gminy, że większosć ludzi nie kojarzy gdzie jest Zadole, że już o tej “atrakcji” nie wspominając. Nie może cała gmina płacić priorytetowo za kawałek drogi dla kogoś, kto osiedlił się w środku niczego i nagle chce drogę asfaltową. Są inne potrzebniejsze dla większej ilości ludzi potrzeby niż droga dla kilku osób. Pieniądze należy wydawać rozsądnie. Szczególnie, że gmina Lwówek nie ma ich za dużo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here