Czy KGHM będzie szukać rudy miedzi koło Lwówka Śląskiego?

6
6297
fot.: KGHM Polska Miedź SA

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o wniosku KGHM Polska Miedź S.A. na zmianę w jednej z koncesji, która obejmuje m.in. obszar gminy Lwówek Śląski.

 

 

KGHM od dawna poszukuje nowych złóż miedzi. Jeszcze w 2017 roku w strategii rozwoju spółka wskazywał, iż będzie zainteresowany m.in. poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż rud miedzi w obszarach: Synklina Grodziecka, Konrad, Retków- Ścinawa, Głogów, Bytom Odrzański, Kulów- Luboszyce.

W 2019 roku KGHM otrzymał koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie rud miedzi w obszarze Synkilna Grodziecka do lutego 2021 roku. Teraz zarząd spółki zawnioskował o zmianę w tej koncesji, która obejmuje m.in. okolice Lwówka Śląskiego, o czym w obwieszczeniu poinformowało ministerstwo klimatu i środowiska.

 

 

„… zawiadamiam, że w związku z wnioskiem złożonym przez KGHM Polska Miedź S.A. zostało wszczęte postępowanie w sprawie zmiany koncesji nr 1/2019/p na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża rud miedzi w obszarze „Synklina Grodziecka”, położonym na ternie gmin: Bolesławiec, Warta Bolesławiecka, miasto Bolesławiec, pow. bolesławiecki oraz w granicach gminy Lwówek Śląski, pow. lwówecki, w województwie dolnośląskim.”

Resort nie zdradza jednak na czym te zmiany mają polegać wskazując, iż z dokumentacją można zapoznać się w ministerstwie.

“Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy Prawo geologiczne i górnicze, za strony w toczącym się postępowaniu uznano w odniesieniu do działalności wykonywanej w granicach nieruchomości gruntowych – właścicieli (użytkowników wieczystych) tych nieruchomości.” – informuje MKiŚ.

Czy w okolicach może się znajdować złoże, którym zainteresuje się miedziowy potentat?

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here