Czy będzie rekordowa frekwencja?

0
943

Nie interesujesz się polityką? Pamiętaj, że polityka zainteresuje się tobą. Lokale wyborcze czynne są do godziny 21. Zatem zostało jeszcze trzy godziny, by pójść i oddać głos. Frekwencja w powiecie jak na razie raczej słaba.

 

Nieco ponad jedna trzecia mieszkańców powiatu lwóweckiego odwiedziło lokale wyborcze i oddało głos na swoich kandydatów. Przoduje Lubomierz, w ogonie stawki Wleń.

Dzięki uprzejmości pracowników Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Jeleniej Górze wiemy, dokładnie ilu mieszkańców regionu w tę słoneczną niedzielę poświęciło kilka minut i wybrało się do lokalu wyborczego by oddać głos na swoich kandydatów.

Dziś święto demokracji – wybory samorządowe. Wybieramy burmistrzów (wójtów, prezydentów) oraz radnych rad gmin, rad powiatów i sejmiku województwa. W lokalu wyborczy mieszkańcy regionu otrzymują cztery kolorowe karty do głosowania i na każdej do skreślenia mają jedno nazwisko.

Jak na razie frekwencja nie jest oszałamiająca. Do godziny 17:00 najwięcej uprawnionych do udziału w wyborach swój głos oddało w gminie Lubomierz – 41,52 proc. Sporo mniejsza frekwencja jest już w gminie Gryfowie Śląski – 38,78 proc. Niewiele mniej w Mirsku – 38,71 proc. i podobnie jest w Lwówku Śląskim – 38,21 proc. Najmniejsze zainteresowanie wyborami jak na razie jest w gminie Wleń, gdzie do urn wybrało się zaledwie 36,51 proc uprawnionych do głosowania mieszkańców. Frekwencja w powiecie lwóweckim na godzinę 17:00 wyniosła 38,7 proc.

Za to bardzo ostra kampania wyborcza z jaką mieliśmy do czynienia w Świeradowie- Zdroju owocuje też wysoką frekwencja wyborców. Do godziny 17:00 aż 41,76 świeradowian oddało już swój głos.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here