Córka oskarżyła ją o gwałt. 42- latka trafiła do więzienia

18
5388
pobicie kobieta przemoc pexels
zdjęcie poglądowe (Kat Smith pexels)

42- latka została oskarżona przez 15- letnią córkę o bicie, znęcanie się oraz brutalne gwałty! Jak twierdzi matka, to dlatego, że miała zabronić córce wyjść z domu.

 

To sprawa nagłośniona przez emitowany na antenie Polsatu program Interwencja. W dniu wczorajszym reporter Paweł Gregorowicz pokazał w nim bulwersującą historię z Bolesławca, w wyniku której 15-latka trafiła do rodziny zastępczej, a jej matka… do więzienia.

Z relacji matki wszystko zaczęło się jesienną ubiegłego roku, kiedy to 15- latka pojechała do znajomych nie mówiąc o której wróci do domu. Kobieta pojechała za nią zapytać kiedy zamierza wrócić do domu i zaoferować jej odwiezienie, jednak nastolatka nie chciała pomocy. Początkowo powiedziała, że wróci sama busem, a gdy matka zaprotestowała między kobietami wywiązała się sprzeczka. Córka miała krzyczeć podawać za przykłady swoich znajomych, którzy mogą i dopytywać, dlaczego ona ma taki rygor.

Następnego dnia nastolatka zła na matkę udała się na komisariat policji. Od tego momentu życie całej rodziny zmieniło się w koszmar. Dziewczyna miała zgłosić, iż w jej domu dochodzi do przemocy domowej, matka znęca się nad nią psychiczne i fizyczne. Jak mówi kobieta dziewczyna miała powiedzieć funkcjonariuszom, że ta biła ją kijem i wyzywała, co jak twierdzi kobieta było totalną bzdurą wyssaną z palca. Jednak machina poszła w ruch.

Sprawą zajęła się bolesławiecka prokuratura. 15-letnia dziewczyna trafiła do rodziny zastępczej, a jej matce postawiono zarzuty. To jednak nie koniec dramatu. Cztery miesiące później, podczas kolejnego już przesłuchania córka zeznała, że matka gwałciła ją i znęcała się nad jej młodszym bratem.

– Powiedziała swojemu opiekunowi, że mama stosowała wobec niej przemoc na tle seksualnym, że w wieku przedszkolnym wpychałam jej do pochwy pogrzebacz. Powiedziała, że weszła szklanka do pochwy, pękła i ją poraniła, że wkładałam jej tam palce i że to było praktycznie codziennie. Ona mi się odgrażała SMS-ami, jak już zgłosiła przemoc domową – opowiada reporterowi zrozpaczona matka, która po tych zeznaniach nastolatki na dwa miesiące trafiła do aresztu.

Prokuratura postawiła jej twarde zarzuty. 42- latka jest podejrzana o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją córką oraz o doprowadzenie jej do innych czynności seksualnych, w tym przemocą.

Jednak oskarżenia nastolatki okazały się niespójne. Dziewczyna zmieniała swoje zeznania. W sprawie powołany został biegły ginekolog, który stwierdził, że córka jest dziewicą i w jego ocenie nie było też żadnych blizn w okolicach narządów płciowych 15- latki. Ponadto, jak wspomina matka lekarz uznał, że ten pogrzebacz na pewno przerwałby błonę i doprowadził do takich uszkodzeń, że wymagałoby to interwencji chirurgicznej.

Gehenna trwała kilka miesięcy. Ostatnio 42- latka stanęła przed sądem, gdzie przyznała, że po tym, co jej uczyniła córka, nie widzi możliwości, żeby ta mogła wrócić do domu. Nastolatka przebywa w rodzinnym domu dziecka i zapewne zostanie w nim do ukończenia 18- roku życia.

Warto obejrzeć cały reportaż na stronach Polsat Interwencja >tutaj<

18 KOMENTARZE

  1. Co za głupia dziewczyna z tej 15 latki.Wszystko co nazmyślała na matkę jest nie prawdą, łatwą do sprawdzenia.teraz będzie przebywać w rodzinie zastępczej.Może dopiero doceni co straciła.Wcale nie dziwię się matce, że nie chce jej teraz przyjąć, po tym jak chciała matkę wsadzić do więzienia.A co z odpowiedzialnością karną 15latki? Czy jest na to jakieś prawn? Powinna ponieść surową karę za takie kłamstwa.A dla prokuratury życzę aby najpierw zastanowili się , zanim komuś postawią zarzuty.Dzieci kłamią i myślą że ujdzie im to bez poniesienia konsekwencji.Proponuje dostosować tak prawn, aby takich przypadków było jak najmniej.

  2. Bardzo współczuję Matce. Serce pękło kobiecie po tym jak potraktowała ją córka. Nic nie wróci już dobrych relacji. Żal do końca życia. Głupia, wyrafinowana dziewucha.

  3. I co ta młoda dziewczyna zrobi gdy osiągnie wiek 18 lat ? bez domu, bez pracy i wsparcia. Za to z bagażem kłamstwa,oszustwa . Kto jej zaufa ? kto pomoże ? Będą się bać, że ich też może oskarżyć o “coś “.

  4. Serio ? Nikt nie stanie po stronie dziewczynki? Moim zdaniem nie oskarzyla jej bez powodu. Załoze się że znęcała się na córką co najmniej psychicznie przez wiele lat. Wskazuje na to wiele szczegółów i profil osobowosciowy matki

  5. A może dziewczynka szukała pomocy i zadziała w panice stresie ? Czy 16 latka nie może wrócić od znajomych busem o godz.20? Czemu zakaz? Czego jeszcze jej nie było wolno?

    • Co to w ogóle za pytanie? Matka nie życzy sobie, żeby 15-letnie dziecko w godzinach wieczornych szlajało się po mieście, koniec i kropka. I pytania „czemu zakaz”, „czego jeszcze jej nie było wolno” są absolutnie głupie. Dziecko do 18 roku życia nie ma prawa o sobie decydować, i właściwie ten przepis prawny zamyka temat, i wszystkie zadane głupie pytanie przez Pana/Panią.

  6. Matka pozwoliła córce jechać do tej koleżanki ale że zawiezie ja i przywiezie znajoma matki , ponieważ miała obawy że córka wcale nie idzie tam gdzie mówi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here