Co z tym oświetleniem?

1
566
zdjęcie poglądowe

Na początku listopada pisaliśmy o braku oświetlenia na jednej z ulic w Lwówku Śląskim. Nasz czytelnik zwracał także uwagę na tymczasowe przejście dla pieszych, które było zagrodzone.

 

Człowiek bez latarki lub telefonu idzie po omacku. Na objeździe też brak oświetlenia, plus gasnące 2 latarnie w obrębie 2 przejść dla pieszych (tych na żółto malowanych) – pisał czytelnik, który zwracał uwagę, iż tymczasowe przejście dla pieszych zostało zagrodzone i przypominał, że już wcześniej matka z dzieckiem w wózku miała by problem żeby przejść za dnia, nie wspominając o zmroku.

W tym tygodniu Burmistrz Lwówka Śląskiego przesłała nam krótkie wyjaśniania dotyczące problemu niedziałających latarni ulicznych zlokalizowanych przy ulicy Betleja:

„Gmina i Miasta Lwówek Śląski uprzejmie informuje, iż brak oświetlenia pomiędzy mostami nie był spowodowany jego wyłączeniem, tylko awarią wynikającą z wykonywanymi pracami na zadaniu pn. „Przebudowa mostu w ciągu DW 364 km 17+748 w m. Lwówek Śląski w systemie zaprojektuj i wybuduj”.
Ponadto informujemy, iż powyższa awaria została zgłoszona do TAURON Dystrybucja S.A. niezwłocznie po otrzymaniu informacji i niedziałających latarniach. Dnia 6.11.2020r. Gmina otrzymała informację o naprawieniu oświetlenia zlokalizowanego przy ul. Betleja w Lwówku Śląskim.” – pisze w przesłanej odpowiedzi burmistrz Mariola Szczęsna.

Po publikacji podjęte zostały działania i od kilku dni latarnie już świecą. Mamy także cichą nadzieję, iż na bieżąco służby będą kontrolowały sytuację w obrębie mostu zastępczego, tak żeby przejście w tamtym rejonie nie było już utrudnione.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here