Co czeka przyszłych i obecnych uczniów ZSOiZ w Lwówku Śląskim

4
1109
zdjęcia ZSOiZ Lwówek Śląski

Odkryj świat z programem Erasmus+, czyli co czeka przyszłych i obecnych uczniów ZSOiZ w Lwówku Śląskim

 

 

„Człowiek nie może odkryć nowych oceanów, dopóki nie znajdzie odwagi, żeby stracić z oczu brzeg”. Słowa André Gide’a doskonale oddają ducha programu Erasmus+. Tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Brodatego w Lwówku Śląskim uczestniczyli w grupowej mobilności edukacyjnej, która dała im szansę udziału w wyprawie pełnej wyzwań i niezapomnianych przeżyć. To właśnie zagraniczna mobilność pozwoliła tym młodym ludziom na poznanie nowych dróg rozwoju i poszerzanie perspektywy. Nasze liceum, jako szkoła z akredytacją w programie Erasmus, dąży do ugruntowania europejskiego charakteru kształcenia, umożliwiając naszym obecnym i przyszłym uczniom cykliczne udział w wyjazdach zagranicznych.

Podczas ostatniej dwutygodniowej podróży maturzyści przenieśli się do urokliwej Granady, zwanej też Małym Maroko w sercu Andaluzji. Wędrując gwarnymi ulicami miasta odkrywali jego piękno zanurzając się w historii oraz kulturze tego miejsca. Zwiedzanie Alhambry, Symbolu Granady, pozwoliło im podziwiać kunszt arabskiej architektury i zrozumieć, jak wiele można dowiedzieć się o historii poprzez zabytki. Wizyta w Abadía del Sacromonte, miejscu, w którym łączą się różne kultury i wyznania, była lekcją historii i pokazem bogactwa kulturowego Półwyspu Iberyjskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wiele wpływów kultury islamu znalazło się w tej części Hiszpanii. Natomiast wyprawa w najstarsze dzielnice Granady skłoniła ich do refleksji nad wielokulturowością i rozwojem Europy Zachodniej

zdjęcia ZSOiZ Lwówek Śląski

Ważnym elementem programu Erasmus+ jest również nauka języków obcych. Mobilność edukacyjna umożliwiła uczniom rozwijanie kompetencji językowych, zwłaszcza naukę podstaw języka hiszpańskiego, które przyswajali poprzez codzienną interakcję z rówieśnikami i nauczycielami tworzącymi społeczność szkoły Ave Maria Casa Madre.

Pobyt za granicą to nie tylko doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, lecz także budowanie mostów między różnymi narodowościami i otwieranie się na świat. Wszystkie te doświadczenia i perspektywy płynące z programu Erasmus+, są nieocenione dla rozwoju osobowości i wrażliwości młodych ludzi. Udział w wymianach edukacyjnych nie tylko poszerza horyzonty i rozwija umiejętności, lecz także daje pewność, że dziś, właściwie przed, świat stoi otworem. Kluczem do skorzystania z tego jest jednak wybór odpowiednie ścieżki , której początkiem jest właściwa szkoła średnia.

Zachęcamy więc uczniów klas ósmych do rozpoczęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z międzynarodowych wymian edukacyjnych oferowanych przez program Erasmus+. Dzięki akredytacji będą one stałym elementem naszej oferty edukacyjnej. Odważnie wykonajcie więc pierwszy krok, wybierzcie naszą szkołę i razem z nami wyruszcie w podróż…

-/ZSOiZ w Lwówku Śląskim/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here