Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczego trafił do jednostki OSP

4
986
zdjęcie: OSP Niwnice

Przez lata służył strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. W dniu wczorajszym znalazł samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA 8/50 RENAULT KERAX trafił do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwnicach.

 

Do wczoraj ochotnicy z Niwnic dysponowali wysłużonym Żukiem oraz pozyskaną z OSP Sobota równie wysłużoną Scanią. Teraz mieszkańcy Niwnic oraz przyległych sołectw mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie.

W czwartek, 23 maja 2024 roku miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała ciężki samochód ratowniczo- gaśniczego GCBA 8/50 RENAULT KERAX. Wóz pochodzi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Na wyposażeniu, którego znajduje się m.in. autopompa o wydajności 5000 l na minutę, zbiornik na wodę o pojemności 8000 l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 800 l. Samochód posiada również napęd na wszystkie koła, co z pewnością ułatwi prowadzenie działań w trudno dostępnym terenie.

Decyzja o przekazaniu auta właśnie do OSP w Niwnice nie jest przypadkowa. Argumentowana jest przede wszystkim lokalizacją miejscowości. Faktem, iż sołectwo to jedna z większych wsi w gminie Lwówek Śląski. I co niezmiernie istotne, znajduje się tu duży zakład pracy – kopalnia Nowy Ląd. Ale to także wyraz uznania, dla zaangażowania miejscowych druhów.

OSP Niwnice 1 OSP Niwnice 1

zdjęcie: OSP Niwnice

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here