Chciał popełnić samobójstwo. Odwiedli go od tego policjanci

0
2845
zdjęcie poglądowe

Dzięki zgłoszeniu od kolegi desperata i błyskawicznym działaniom policjantów, mężczyznę udało się odwieść od zamiaru popełnienia samobójstwa. Trafił on pod opiekę lekarzy.

 

 

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą przyczynić się do popełnienia samobójstwa przez ludzi. Niektóre z najczęstszych czynników to:

  1. Problemy emocjonalne i psychiczne: Osoby z doświadczeniem depresji, zaburzeń lękowych, schizofrenii, chorób afektywnych dwubiegunowych (manii i depresji), zaburzeń osobowości, PTSD, uzależnień lub innych problemów emocjonalnych i psychicznych są bardziej narażone na myśli samobójcze i popełnienie samobójstwa.
  2. Stres i traumatyczne doświadczenia: Traumatyczne doświadczenia takie jak śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy, przemoc, molestowanie, choroba, trudne sytuacje życiowe, itp. Mogą być przyczyną silnego stresu emocjonalnego, który może prowadzić do myśli samobójczych.
  3. Problemy związane z alkoholem i narkotykami: Ludzie, którzy nadużywają substancji psychoaktywnych, mogą mieć podwyższone ryzyko samobójstwa.
  4. Przykre sytuacje życiowe: Ludzie, którzy przeżywają trudne sytuacje życiowe, takie jak problemy finansowe, bezrobocie, kłopoty w związkach, izolacja społeczna, choroba lub niepełnosprawność, mogą czuć się beznadziejnie i uwięzieni w sytuacji bez wyjścia.
  5. Niepowodzenia i brak celu: Osoby, które odczuwają niepowodzenia i nie mają jasno określonych celów lub planów życiowych, mogą czuć się bezcelowo i zagubione, co może prowadzić do myśli samobójczych.

 

 

Każdego roku w naszym kraju setki osób decydują się na rozstanie z własnym życiem. Jednym z takich desperatów był mieszkaniec gminy Nowogrodziec, który kilka dni temu zadzwonił bliskiej sobie osobie najwyraźniej żeby się pożegnać. Reakcja tej osoby była w tym przypadku błyskawica i pozwoliła na ocalenie desperata.

“Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Nowogrodziec chce targnąć się na swoje życie. Doświadczenie mundurowych nakazywało, aby w takim przypadku działać błyskawicznie. Dwutorowość podjętych przez dyżurnych czynności ukierunkowana na rozmowę z osobą w kryzysie oraz pilne ustalenie jej miejsca pobytu skutkowały uniknięciem tragedii.” – wspomina asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Jeden dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną wskazanym w zgłoszeniu i kontynuował rozmowę z mieszkańcem gminy Nowogrodziec, w celu ustalenia gdzie się znajduje, jednocześnie próbując odwlec od zamiaru odebrania sobie życia. W tym samym czasie drugi funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby w kryzysie.

 

 

Niestety dom był pusty, a na podłodze patrol znalazł porozrzucane tabletki. Dalsze działania z wykorzystaniem techniki policyjnej pozwoliły na precyzyjne ustalenie miejsca, gdzie jest osoba potrzebująca pomocy.

“Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol z komisariatu w Nowogrodźcu, który odnalazł mężczyznę i przekazał służbom medycznym.” – dodaje policjantka, która przypomina, że każdy może kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji i mieć gorszy dzień, jednak warto skorzystać wtedy z fachowej pomocy.

W tym celu uruchomiono ogólnopolski telefon dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków oraz osób im najbliższych, a także dla osób dotkniętych przemocą domową, próbami samobójczymi, dla dzieci potrzebujących wsparcia. Linia pomocy pokrzywdzonym czynna przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia: +48 222 309 900.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj