Chcą kupić pługopiaskarkę

2
1393
pługo piaskarka droga zima

Do końca tygodnia powinniśmy poznać oferty złożone w postępowaniu przetargowym na zakup samochodu specjalnego do zimowego utrzymania dróg z pługiem i posypywarką.

 

 

 

Wielkimi krokami zbliża się zima. W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na zakup samochodu specjalnego do zimowego utrzymania dróg z pługiem i posypywarką. To kolejna inwestycja w sprzęt w ostatnim czasie.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do siedziby Zamawiającego – Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, samochodu specjalnego do zimowego utrzymania dróg z pługiem i posypywarką.

Samochód ma być wyposażony w silnik wysokoprężny doładowany o pojemności nie mniejszej niż 4000 cm3 i nie większej niż 8000 cm3 i generować moc nie mniejszą niż 200 kM i nie większą niż 250 kM. Auto o całkowitej masie dopuszczalnej 18DCM, z napędem 4X4 z możliwością niezależnie załączanych blokad mostów. Ponadto samochód po demontażu pługa i piaskarki ma posiadać samowyładowczą skrzynię ładunkową, z możliwością wyładunku na trzy strony typu wywrotka. Pojazd ma być wyposażony w łańcuchy antypoślizgowe pod tylną oś załączane z kabiny kierowcy, wspomaganie kierownicy, wyciszoną kabinę, webasto i oświetlenie dedykowane dla samochodu specjalnego do ZUD.

 

 

Dodatkowym wyposażeniem pojazdu ma być pług odśnieżny o szerokości minimum 3.5 m z możliwością obracania na obie strony unoszony i opuszczany z kabiny kierowcy oraz posypywarka o ładowności minimum 4 m3 napędzana od silnika hydraulicznego pojazdu z możliwością regulacji ilości wysypywanej mieszanki oraz szerokości posypywania ( szybkość obrotów talerza). Ponadto musi posiadać podajnik mieszanki taśmą i zbiornik zasypowy na mieszankę materiałów uszorstniających z wałkami rozdrabniającymi zbrylenia mieszanki oraz zbiorniki umożliwiające zastosowanie płynnej solanki.

Jeżeli wpłyną korzystne oferty to samochód jeszcze tej zimy zobaczymy na drogach powiatu lwóweckiego.

czytaj: Sugerują obniżenie standardu zimowego utrzymania dróg!

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here