Był nietrzeźwy i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

4
1638
zdjęcie poglądowe, /fot. archiw.: Lwówecki.info/

Prawie promil alkoholu miał w organizmie 42-letni kierujący zatrzymany przez policjantów z Gryfowa Śląskiego. Ponadto mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, ponieważ to już nie pierwszy raz kiedy złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 42-latek miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, potwierdziło się również, że mieszkaniec Mirska ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz zatrzymany kierowca za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i może wynieść do 5 lat pozbawienia wolności.

 

-/st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski-/

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here