Burmistrz podsumował wyniki wyborów

0
741
Burmistrz Świeradowa- Zdroju Roland Marciniak
Burmistrz Świeradowa- Zdroju Roland Marciniak (fot. archiw. Lwówecki.info)

Czy Świeradów- Zdrój upadnie, czy już nic tam nie będzie, czy nic się już nie da zrobić? “…Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś było…”. Takim cytatem z wojaka Szwejka burmistrz Marciniak podsumował wyniki wczorajszych wyborów uzupełniających w Świeradowie- Zdroju.

 

Dziś przed południem Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze przekazał obwieszczenie o wynikach wyborów uzupełniających do Rady Miasta Świeradów-Zdrój przeprowadzonych w dniu 22 maja 2022 r. Zgodnie z tym liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 178. Kart do głosowania wydano 52 osobom, które wzięły udział w wyborach, co stanowi 29,21% uprawnionych do głosowania. Wszystkie oddane głosy były ważne.

Roland Marciniak od początku stanął po jednej ze stron i jako burmistrz wspierał jednego z kandydatów. Jednak prezentowany program – zapewne tak program burmistrza, jak i kandydata – nie przypadły do gustu mieszkańców tak, jak nowa, jakość władzy i propozycje zaprezentowane przez niezależną kandydatkę.

„Przegraliśmy. W niedzielnych wyborach uzupełniających do Rady Miasta Świeradowa- Zdroju, opozycyjna kandydatka Irena Chmielowska pokonała Tadeusza Afickiego popieranego przez burmistrza, stosunkiem głosów 30:22.” – pisze w mediach społecznościowych burmistrz Marciniak, który z bólem przyznaje, iż wygrał lepszy.

„Radną została wybrana: CHMIELOWSKA Irena Dorota z listy nr 2 KWW ZRÓWNOWAŻONE PRZEDMIEŚCIE.” – wskazuje Michał Chudzik Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II.

Burmistrz Świeradowa- Zdroju opowiadając się tak wyraźnie za jedną ze stron sam postawił się pod ścianą. Teraz jakby nieco na wyrost stara się usprawiedliwić ewentualne porażki swoich rządów.

„Co ze mną w tej sytuacji? W samorządzie trochę jak w życiu. Jesteś skuteczny, gdy masz wsparcie otoczenia. Ja teraz straciłem większościowe wsparcie Rady, a dobry wynik w samorządzie robi zespół, nikt w pojedynkę.” – pisze szef świeradowskiego magistratu i z łezką w oku cytuje Szwejka: „… Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś było …”

Może zamiast się użalać nad sobą i złowieszczyć, czas zacząć słuchać głosów mieszkańców, czas być burmistrzem wszystkich świeradowian, a nie wspierać tylko wybrańców? Panu burmistrzowi dedykujemy słowa zapisane przez Gaiusza Sallustiusa Crispusa, rzymskiego historyka i pisarza: “Zgodą rosną małe sprawy, niezgodą choćby największe upadają”.

Świeradów- Zdrój był, jest i będzie. Być może już ktoś inny będzie rozdawał karty i wytyczał kierunki, ale Miasto nadal będzie się rozwijać, bo ma ku temu potencjał.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here