Aż 48 kierowcom bardzo się śpieszyło

1
1427
fot. archiw Policja Lwówek Śląski

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek 19 czerwca bieżącego roku lwóweccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 48 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W piątkowych działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 48 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Warto podkreślić, że na terenie powiatu lwóweckiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here