Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podpalenia składu opon

0
183
fot.: eLuban.pl

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Piotrowi U., podejrzanemu o podpalenie i spowodowanie pożaru składu opon na terenie Lubania oraz o popełnienie innych przestępstw.

25 marca 2019 roku doszło do pożaru budynku oraz opon składowanych na terenie jednej z nieruchomości w Lubaniu. Niezwłocznie po zakończeniu akcji gaśniczej pod kierunkiem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu funkcjonariusze Policji podjęli czynności na miejscu zdarzenia, w wyniku których ustalono, że doszło do celowego podpalenia.

Zatrzymano Piotra U., właściciela jednego z dwóch konkurencyjnych zakładów oponiarskich, działających na terenie nieruchomości, gdzie doszło do pożaru. Ujawniono przy nim substancje psychotropową w postaci metamfetaminy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia łącznie siedmiu przestępstw, w tym sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru składu opon. Uznano, że to działanie miało na celu doprowadzenie konkurenta do zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej. Zarzuty dotyczyły także próby zniszczenia mienia poprzez podpalenie pojazdu oraz posiadania substancji psychotropowych. Piotrowi U. zarzucono również dwukrotne prowadzenie samochodu pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono, w październiku 2018 roku na terenie tego samego zakładu doszło do zniszczenia ponad 400 kompletów opon o łącznej wartości przekraczającej 80 tysięcy złotych, poprzez ich poprzecinanie ostrym narzędziem w sposób czyniący je niezdatnymi do użycia. Czynu tego dopuścił się również Piotr U. Miał on także w marcu 2019 roku grozić swojemu konkurentowi podpaleniem użytkowanych przez niego nieruchomości.

31-letni Piotr U. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i odmówił składania wyjaśnień.

Zarzucone sprawcy przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.

Wobec podejrzanego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu stosowany jest areszt tymczasowy.

-/ Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze /-

fot.: eLuban.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here