Adwokat z Wlenia Kasztelanem Zamku Grodno

0
224

W dniu 18 maja 2019 roku na zaproszenie Włodarza Gminy Walim – Pana Wójta Adama Hausmana oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Walimiu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Jarmarku Średniowiecznym organizowanym na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

W trakcie uroczystości Zespół Kancelarii odebrał z rąk Pana Wójta tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno w roku 2019. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem modernizacji przeprowadzonych w tym zabytkowym obiekcie oraz nakreślonych nam perspektyw jego dalszego rozwoju. Zamek jest doskonałym przykładem, że można połączyć tradycje z nowoczesnymi rozwiązaniami, ponieważ niedługo zostaną w jego wnętrzach otwarte sale multimedialne prezentujące piękno przyrody Gminy Walim.

Ogromne uznanie, również dla Włodarzy Gminy za skuteczność finansowania tych inwestycji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszy Unijnych. Dodatkowo warte podkreślenia jest to, że zamek jest zarządzany z powodzeniem przez miejscowy Ośrodek Kultury dzięki czemu wszystkie dochody zostają w kasie Gminy. Gmina Walim jest doskonałym przykładem jak mała gmina, która nie posiada zaplecza przemysłowego lub rolniczego może rozwijać się dzięki mądrze prowadzonej gospodarce turystycznej przy pełnym i mądrym wykorzystaniu znajdujących się na jej terenie obiektów zabytkowych oraz walorów przyrodniczych.

Należy nadmienić, że jedną z wielu atrakcji turystycznych na terenie Gminy Walim oprócz Zamku Grodno jest kamienna zapora na Jeziorze Lubachowskim oraz kompleks poniemieckich sztolni budowanych w ramach Projektu Riese podczas II wojny światowej. Warte podkreślenia jest również że Gmina Walim objęta jest programem Natura 2000 i jak widać konkretne i rzeczowe działania prowadzą do stałego jej rozwoju. Jesteśmy również pod ogromnym wrażeniem samej organizacji imprezy, która w żaden sposób nie jest nastawiona na czystą komercję i pozwala jej uczestnikom przenieść się do średniowiecznego realiów z dbałością o zachowanie klimatu tamtej epoki.

Dziękujemy za zaproszenie oraz bardzo serdeczne przyjęcie całego Zespołu naszej Kancelarii i obiecujemy godnie wywiązywać się z obowiązków kasztelańskich oraz że powrócimy w tym samym charakterze za rok.

 

Kancelaria: Ernest Ziemianowicz, na podstawie: Zamek Grodno, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Kraina Sowiogórskich Tajemnic, Gmina Walim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here