Czworo kandydatów ubiegało się o stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Lubomierzu. Mówiąc językiem sportowym, troje zostało zdyskwalifikowanych. Kto wygrał?
Zakończyła się procedura konkursowa mająca wyłonić nowego dyrektora Zespołu Szkół w Lubomierzu. Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz przychylił się do stanowiska Komisji konkursowej i zatwierdził wyniki konkursu.
Ponad miesiąc temu, w związku z koniecznością obsadzenia stanowiska kierowniczego w jednej z najważniejszych placówek oświatowych na terenie gminy Lubomierz ogłoszony został konkurs. Nabór dotyczył pełnoetatowego stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Lubomierzu, który swoją pracę ma rozpocząć od nowego roku szkolnego.
Do udziału mogły przystąpić osoby spełniające wymagania określone w przepisach prawa oświatowego, w tym nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje pedagogiczne, doświadczenie zawodowe oraz przygotowanie z zakresu zarządzania oświatą. Możliwość ubiegania się o stanowisko miały również osoby niebędące nauczycielami, o ile spełniały szczegółowe wymogi formalne dotyczące wykształcenia, doświadczenia zawodowego i niekaralności.
Jak wiemy, do konkursu przestąpiło czworo kandydatów. Niestety, troje z nich nie spełniło wymagań formalnych, wobec czego nie mogło brać udziału w dalszej procedurze, do której przeszła tylko jedna z kandydatek.
Jak czytamy w uzasadnieniu zarządzenia burmistrza, Komisja prowadziła prace w 12 osobowym składzie. Po dokonaniu analizy formalnej złożonych ofert Komisja podjęła uchwały o odrzuceniu 3 ofert wobec stwierdzenia kompletności złożonych dokumentów lecz niespełnienia wymogów formalnych. Komisja stwierdziła kompletność złożonych dokumentów i spełnienia wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu o konkursie i podjęła uchwałę o dopuszczeniu jednej z kandydatek do dalszego postępowania konkursowego.
Jednocześnie Komisja konkursowa poinformowała kandydatów o niedopuszczeniu (3 kandydatów) oraz dopuszczeniu (1 kandydata) do postępowania konkursowego. Następnie Komisja przeprowadziła rozmowę z kandydatem, podczas której kandydat przedstawił koncepcję funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz odpowiadał na pytania zadawane przez członków komisji, po których nastąpiło tajne głosowanie.
Ostatecznie, Przewodniczący Komisji Konkursowej powiadomił organ prowadzący szkołę o wyniku konkursu oraz przekazał dokumentację postępowania konkursowego. Burmistrz zarządzeniem z dnia 29 maja 2026 roku zatwierdził wyniki.
– Kandydatem wyłonionym w drodze postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Lubomierzu jest Pani Anna Wilińska. – napisał w zarządzeniu Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz.
Zarządzenie zatwierdzające wyniki postępowania konkursowego kończy kilkumiesięczną procedurę wyboru nowego dyrektora. Tym samym wiadomo już, kto od września 2026 roku będzie kierował Zespołem Szkół w Lubomierzu i odpowiadał za funkcjonowanie placówki, realizację procesu dydaktycznego oraz zarządzanie kadrą pedagogiczną i administracyjną.
Anna Wilińska jest dobrze znana w środowisku oświatowym powiatu lwóweckiego. W przeszłości kierowała już placówką oświatową. W latach 2019 – 2024 była dyrektorem Zespołu Szkół we Wleniu.

























Gratulacje,czas zabrać się za porządek,za ludzi tam pracujących P.pedagog ,P.wice dyrektor…
Podejście do rodziców, przekraczanie swoich kompetencji, gdzie jest w tym dobro dziecka???
Gratulacje dla Pani Dyrektor. Wreszcie szkoła wróci na właściwe tory i w internacie też się przyda porządek bo gościu nie ogarnia tego.
no jeszcze zobaczymy! skoro Pani była takim dobrym dyrektorem w szkole we Wleniu to dlaczego przegrała tam konkurs na kolejną kadencję?
A co to już nie ma ludzi w Lubomierzu tylko jakieś wynalazkii
A co to tylko jest Lubomierz, z tego co wiem to Wojciechów jest w tej samej gminie. Myślę, że w szkole potrzeba świeżego podejścia i nowego zapału do pracy
Nowy burmistrz jest, nowa dyrektor w szkole jest, nowy dyrektor w lck jest, to gdzie następna zmiana? Jak instytucja?
Może nowy wiceburmistrz ?!
Wątpię żeby, w tej szkole coś się zmieniło.
dramat, że nie zostaje dalej p. Marek 🙁 tyle dobrego zrobił, żal.
Czyli co?
„AKURAT”
Który dyrektor następny
Dyrektor ,nowy dyrektor nie będzie miał lekko …Nauczyciele z nadania i nieusuwalni ale powoli …Najpierw proszę wziąć się za nauczycieli wf …Lekkoatletyka położona i to jeszcze mogę zrozumieć,bo nie ma stadionu do trenowania …ale biegi przełajowe ,żeby dzieci nie startowały z różnych roczników, to to jest po prostu słabe…Wystarczy może już tej nieudanej piłki nożnej lubomierskiej , gdzie większość dzieci została już dawno zniechęcona przez niemrawego trenerka fitnesu …Jak nie ma wyników w nauce to niech dzieci walczą sportowo indywidualnie
Teraz na sport dzieci maja wyje…..ne , bo to ciezka praca. Moze poza pilka nozna , ale tylko ze wzgledu na to ,ze sie naczytaja ile zarabiaja najlepsi pilkarze .
To już kolejny desant z Wlenia… Po inspektorze da oświaty w urzędzie miasta…
Super bardzo dobrze w Urzędzie nastąpiły zmiany ,I nagle romanse się pokończyły…
czy na pewno się skończyły? czy może są zamiatane pod dywan!
co sie skonczyło????? a to dobre ……..
Nooo, fajnie zwolniło się dwie osoby, bo były niewygodne, ale o tym to cisza!
Romanse odeszły hmm???a przybył nam nowy obywatel Gminy i Miast Lubomierz.
Marek gratulacje ,i to jeszcze w tym wieku!!!
Dobry dyrektor szkoły to osoba, która skutecznie zarządza placówką, dba o wysoki poziom nauczania oraz tworzy przyjazną atmosferę dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Uważam, że kandydaci powinni odwołać się, bo to wszystko wygląda przynajmniej bardzo dziwnie.
Z całą pewnością Pan Dyrektor jest najbardziej kompetentny, bo ma już wieloletnie doświadczenie.
Taka uwaga co do Ciał Pedagogicznych…
Swoje problemy domowe z mężem który pije i zdradza zostawiamy w domciu,nie zabieramy ze sobą do pracy…nie pozdrawiam…
O Magdalenooo, magdalenoooo
Koniec z bylejakością w szkole, szkoła zeszła na przysłowiowe psy. Kumoterstwo, złe traktowanie uczniów , rodziców i części nauczycieli . Niekończące się zwolnienia lekarskie żony, na szczęście, już niedługo, byłego dyrektora. Liczył się tylko stołek dyrektorski. Układy, układziki. Problemy zamiatane pod dywan. Traciła tylko szkoła i dzieci. Trzeba umieć ze sceny zejść . Już wystarczy . Powinien z godnością odejść na emeryturę a nie dalej pchać się do władzy .
Dokładnie. Trafione w punkt!!
Zgadzam się w 100%
Mam nadzieję, że nowa pani dyrektor zrobi porządek z tymi nauczycielkami
Wybrali jedyną osobę co spełniła formalności, więc wybór prosty. Tylko… co to za kandydaci co nawet nie potrafią dobrze dokumentów złożyć? Wstyd…na dyrektora hahaha!!!
a pomyślałeś może, że przypadkiem do konkursu przeszła tylko pani z która wcześniej się zwąchali szanowyn burmistrzyk i spółka? ta, bo ludzie którzy oświacie poświęcili po kilkanaście i kilkadziesiąt lat życia nie potrafią w sprawy formalne 😀 ustawka i tyle
Powinna wystąpić szybka i automatyczna zmiana Wice Dyrektor,byłem w szkole w sprawie moich dzieci zostałam z nerwami spławiona, to samo tyczy się niedouczonej P.Pedagog
Pani pedagog to totalna porażka w tej szkole. Wszystko zamiatane pod dywan. Dyrekcja nie reaguje na skargi rodziców. Nauczycielki które faworyzują niektórych uczniów, dzieci które chodzą na edukację zdrowotną są nagminnie źle traktowane przez katechetkę która udaje że uczy też historii. Oby nowa dyrektor zrobiła z nimi porządek bo inaczej ta szkoła niedługo będzie się nadawała do zaorania
P.pedagog dobro dzieci powinno być priorytetem!!!
A co jest dla Pani priorytetem??? WSTYD!!!