60- latka odpowie za kradzież gadżetu erotycznego i kosmetyków

0
1506
zdjęcie poglądowe

To nie była pierwsza kradzież na koncie kobiety. Z policyjnych ustaleń wynika, iż w okresie kilku dni, trzykrotnie dokonała kradzieży mienia. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zatrzymania podejrzanej o kradzieże kobiety doszło na terenie Złotoryi. Z ustaleń policjantów wynika, że 60-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego od pewnego czasu przebywała na terenie tego miasta i „trudniła się” kradzieżami. W okresie kilku dni, trzykrotnie dokonała kradzieży mienia w dwóch różnych sklepach należących do sieciówki drogeryjnej.

Kobieta kradła głównie kosmetyki tj. pomadki, błyszczyki, podkłady i perfumy. Dwukrotnie niezauważona wychodziła ze sklepu, licząc, że uniknie odpowiedzialności. Za trzecim razem została ujęta przez pracownika sklepu, a następnie zatrzymana przez złotoryjskich policjantów”. – tłumaczy mł. asp. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która nie kryje, iż wśród odzyskanych skradzionych rzeczy znalazł się także gadżet erotyczny.

Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

„Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili kobiecie trzy zarzuty kradzieży mienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd”. – dodaje policjantka.

Za ten rodzaj przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here