6 kierujących po alkoholu i 1 po narkotykach

3
2029

Wczoraj od godziny 5.30 nad ranem, policjanci z lwóweckiej drogówki brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych „Trzeźwy Poranek”, których celem było skuteczne zwalczanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez wyeliminowanie z ruchu pijanych kierujących. Bilans akcji to 115 kontroli trzeźwości, a do tego ujawnionych 6 nietrzeźwych kierujących, którzy mieli od ponad 0,5 promila do 2,7 promila alkoholu w organizmie.

 

Wczoraj wczesnym rankiem, od godziny 5.30 do 9.00, policjanci z Lwówka uczestniczyli w działaniach polegających na wzmożonych kontrolach trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy Poranek”.

Działania drogówki w dniu dzisiejszym prowadzone były na terenie gminy Wleń.

Policjanci byli wyposażeni w testery trzeźwości, pozwalające na wykonanie szybkiego badania i sprawdzenia, czy kontrolowany kierowca ma w organizmie alkohol. Mundurowi zweryfikowali i sprawdzili przez kolejne 3 godziny prowadzonej akcji – 115 kierowców.

Na terenie gminy Wleń policjanci ujawnili 6 kierujących, u których urządzenia wskazały przekroczone dopuszczalne normy alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący mieli od ponad 0,5 promila do prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. Wśród nich było 2 kierowców poruszających się samochodami osobowymi oraz 4 rowerzystów.

W dniu dzisiejszym policjanci zatrzymali również do kontroli w Lwówku Śląskim 27- latka, który kierował Audi będąc pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy i marihuany.

Kierującym samochodami osobowymi zatrzymano prawa jazdy. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wszystkim kierującym, którzy w dniu dzisiejszym poruszali się pod wpływem alkoholu grożą konsekwencje finansowe.

Mundurowi apelują, aby nie wsiadać po alkoholu za kierownicę  Lwóweccy policjanci już zaplanowali kolejne poranne akcje, podczas których będzie kontrolowany stan trzeźwości kierujących.

 

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here