33 interwencje strażaków

4
2444

33 interwencje, w tym 30, których przyczyną były powalone drzewa. Wichura uszkodziła 3 dachy w tym dwa w Płakowicach i jeden w Żerkowicach. W Mirsku uszkodzonych został cztery samochody. Do tego zerwane linie energetyczne, przewrócone płoty, reklamy …

 

W chwili obecnej na skutek awarii w sieci występują przerwy w dostawie energii elektrycznej w Wojciechowie, Radłówce, Marczowie, Rębiszowie i Mirsku.

Czy znasz zasady zachowania się w przypadku wystąpienia wichury? Dowiedz się więcej >>>

Sytuacja pogodowa zaczyna się normować. Niemniej meteorolodzy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem. Co kilka godzin pojawiają się bieżące komunikaty.
Przewiduje się w dalszym ciągu możliwość występowania porywów wiatru do około 90 km/h na całym obszarze objętym ostrzeżeniem.
Dotyczy powiatów: jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, lubański, lwówecki, wałbrzyski, zgorzelecki, Jelenia Góra, Wałbrzych”. – czytamy w ostatnim z komunikatów, który została wydany dziś rano i obowiązuje do godziny 10.

-/ zdjęcia Mateusz Szumlas /-

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze że wszyscy cali. Mam nadzieje że gmina i powiat jako zarzadca dróg przy których rosly drzewa da odszkodowania poszkodowanym i naprawi im szkody prywatne???

  2. Ciekawe kto odpowiada za straty materialne jeżeli wystosowane zostały pisma do UGiM o prośbę wycięcia drzewa bo takie owe zagraża podczas porywistych wiatrów że spadnie na dom a oni twierdzą że drzewo jest zdrowe i nie nadaje się do ścięcia… Czy coś musi się stać aby interweniowali???? A może pani która podejmuje decyzje jakby wyciągnęła ze swojej kielni parę groszy i poczuła się do winy to by zrozumiała że czasem warto się przechylić do prośby mieszkańca a nie trzymać wysoko głowę

  3. Zgadzam się z mieszkańcem. Pisałem do UMiG w Mirsku o zezwolenie na wycinkę wielkiego drzewa koło domu to stwierdzono że zdrowe piękne itp a wczoraj konary o średnicy 20 cm leżały pod sama ścianą. Z czyjej kieszeni będzie odszkodowanie jak coś się stanie z domem , mieszkańcami albo osobami postronnymi ? Z kieszeni tej Pani od decyzji czy Burmistrza ? Chociaz patrzac na skrajna biede jaka powoli opanowuje kasę naszej gminy pewnie trza będzie se samemu radzić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here