Czy woda wymaga poprawy?

0
147

Coraz więcej mówi się o znaczeniu czystej wody dla naszego zdrowia. Prawie każdy wie, że należy przyjmować min. 2 litry wody dziennie i wielu z nas chętnie sięga po wody butelkowane, gdyż zakłada się, że są one lepsze od tego, co płynie w kranach. Czy naprawdę nie możemy się obyć bez wody ze sklepu? Dlaczego nie oczyszczać dodatkowo wody z kranu we własnym gospodarstwie domowym? Na rynku istnieje wiele urządzeń uzdatniających wodę.

Czy woda wymaga poprawy?

Woda kranowa jest kontrolowana przez miejskie wodociągi. Z zasady spełnia ona wyznaczone normy i standardy, a w przypadku wykrycia skażenia bakteryjnego lub chemicznych zanieczyszczeń natychmiast podejmowane są akcje korygujące. W polskiej prasie raz na jakiś czas możemy przeczytać komunikaty ostrzegawcze związane z jakością wody w różnych gminach, najczęściej powiązane ze skażeniem bakterią coli. Fakt, że woda jest bezpieczna, nie oznacza wcale, że na dłuższą metę picie wody oczyszczanej masowo nie ma wpływu na nasze zdrowie. Nagromadzenie w niej substancje chemiczne powoli zanieczyszczają nasz organizm atakując przede wszystkim nerki i jelito grube. W związku ze skażeniem wody i pożywienia wzrasta też zachorowalność na raka pęcherza moczowego, o czym mówi się coraz więcej na kongresach medycyny środowiskowej.

Analogiczna sytuacja pojawia się w przypadku konserwowanej żywności. Chociaż spełnia ona wszelkie normy, wiadomo powszechnie, że nagromadzenie pewnych substancji w naszym organizmie może powodować różne choroby lub przyśpieszać starzenie. Spożywanie wody butelkowanej jest zupełnie bez sensu, chyba, że mamy na myśli wysokiej jakości wody mineralne, które pije się od czasu do czasu w ramach diety lub kuracji. Nie na darmo  kiedyś „jeździło się do wód”. Natomiast żaden lekarz nie zalecał picia wody mineralnej na stałe.

Co więcej, nawet wody mineralne nie są wolne w dzisiejszych czasach od skażenia. Stosowanie technik wiertniczych, aby dostać się w głąb ziemi sprawiło, że wody powierzchniowe zanieczyszczają wody mineralne i głębinowe.  Pamiętajmy, że plastikowe butelki po wodzie nie nadają się do ponownego użycia, powinny być wyrzucane tylko i wyłącznie do kubłów na plastikowe pojemniki i żadnym wypadku nie powinno się nimi palić w piecu, gdyż w ten sposób powstają toksyczne spaliny, które wraz z deszczem opadają na Państwa ogrody i uprawy.

Czy jest możliwa poprawa jakości wody w domu? Wiele rodzin staje przed dylematem: uzdatniać, czy nie uzdatniać? Czy woda w kranie rzeczywiście zaspokaja nasze potrzeby? Czy aby na pewno to się opłaca? Zastosowanie urządzenia osmotycznego jest nie tylko najskuteczniejszym, lecz także najbardziej optymalnym rozwiązaniem. To proste źródło nieograniczonego dostępu do czystej i bezpiecznej wody bez konieczności generowania niepotrzebnych odpadów.

Filtr działający na zasadzie odwróconej osmozy jest filtrem kuchennym tzn. najczęściej montuje się go pod szafką w kuchni,  kranik (wylewkę) instaluje się przy zlewie. Czasami może okazać się, że ze względu na zanieczyszczenie bakteriologiczne potrzeba do niego dodać lampę UV lub filtr wstępny, jeżeli w wodzie, najczęściej ze studni, znajduje się większa ilość zanieczyszczeń mechanicznych.  Istnieje wile różnych modeli dobieranych w zależności od potrzeb gospodarstwa domowego.

Co zrobić z twardą wodą?Jeżeli macie Państwo problem z twardą wodą, który przejawia się w postaci kamienia osadzającego się na bateriach, kabinie prysznicowej, czy też czajniku, warto rozważyć zakup zmiękczacza do wody. Jest to urządzenie, które zapewni miękką wodę w całym domu. 

Firma Water Fall Wrocław działa na dolnośląskim rynku od ponad 20 lat instalując  filtry i dbając o urządzenia również w Legnicy, Złotoryi i okolicach Lwówka Śląskiego.  Jeżeli zastanawiają się Państwo nad poprawą jakości wody w Waszym gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem  pod telefonem 71 373 01 77.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here