157 km/h w terenie zabudowanym

4
1909

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z lwóweckiej komendy zatrzymali kierującego samochodem, który ustanowił niechlubny rekord przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Prowadzący Audi mężczyzna przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 157 km/h. Policjanci zatrzymali łącznie pięć praw jazdy za przekroczenie prędkości.

 

Zdjęcie przedstawia wyświetlacz laserowego ręcznego miernika prędkości, na którym widnieje liczba 157 przedstawiająca prędkość oraz 3-01 czas od wykonania pomiaru
Zdjęcie przedstawia wyświetlacz laserowego ręcznego miernika prędkości, na którym widnieje liczba 112 przedstawiająca prędkość oraz 2-15 czas od wykonania pomiaru

W dniu 23 kwietnia br. przed godziną 16:00 w miejscowości Pasiecznik, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, kierowany przez 45- latka z powiatu lubańskiego. Mężczyzna wyprzedzając inny pojazd przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 107 km/h. Tym samym ustanowił niechlubny rekord przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym w powiecie lwóweckim.

W tym samym dniu, również w miejscowości Pasiecznik, nasi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, kierowany przez 65- letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h.

Również 23 kwietnia niespełna godzinę później od pierwszego zatrzymania prawa jazdy, policjanci zatrzymali pojazd marki Honda, którym kierował 23- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h.

24 kwietnia po godzinie 13:00 w miejscowości Rakowice Małe funkcjonariusze zatrzymali 40- letniego obywatela Ukrainy, który kierując samochodem marki Hyundai w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h.

Natomiast 25 kwietnia przed godziną 20:00 w miejscowości Ubocze na drodze wojewódzkiej nr 364 został zatrzymany kierowca VW, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym.

Wszyscy wymienieni kierujący stracili swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi wraz z systemem punktowym.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze!

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

4 KOMENTARZE

  1. Zapraszamy do pomiaru w miejscowosci Mroczkowice. Ostatnio cos faktycznie ruszylo, poniewaz drogowka pojawia sie na tym odcinku, ale chyba nie maja szczescia do wytypowania nowych rekordzistow…a takich nie brakuje, tylko pora pomiaru nieodpowiednia…

  2. Zapraszamy również na ulicę Płakowicką i Złotoryjską (ale nie na wylocie ze Lwowka tylko w środku wiochy) . Ciężarówki zasuwają aż miło. A jak zbliża się zmiana na ART to wszyscy pędzą na złamanie karku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here