141 km/h w terenie zabudowanym

1
137
zdjęcie poglądowe, fot.: Lwówecki.info

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki wspólnie z policjantami z Jeleniej Góry, Bolesławca, Kamiennej Góry i Lwówka Śląskiego prowadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego działania prewencyjne pod nazwą „Razem na powiaty”. Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od wszystkich uczestników ruchu drogowego przestrzegania obowiązujących przepisów co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

Na terenie powiatu zgorzeleckiego policjanci ze zgorzeleckiej drogówki wspólnie z kolegami z Jeleniej Góry, Bolesławca, Kamiennej Góry i Lwówka Śląskiego prowadzili działania pod nazwą „Razem na powiaty”. Podczas działań funkcjonariusze korzystali zarówno z radiowozów oznakowanych jak i nieoznakowanych wyposażonych w videorejestratory oraz z motocykli.

Działania były skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, która bardzo często poprzez niedostosowanie do ograniczeń i warunków panujących na drodze powoduje tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie stosują podczas jazdy pasy bezpieczeństwa.

Niestety nie wszyscy kierujący poruszali się bezpiecznie. 4 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zatrzymano im prawo jazdy. Rekordzistą był 23-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który kierując pojazdem marki BMW pędził z prędkością 141 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Podczas działań policjanci skontrolowali 85 pojazdów. 64 kierujących zostało ukaranych za popełnione wykroczenia mandatami. W trakcie akcji zatrzymali 2 kierujących, którzy jechali pojazdami po spożyciu alkoholu, a 1 poruszał się pomimo cofniętych uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali też 2 dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu.

Niestety pomimo licznych apeli i prowadzonych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy nie patrząc na obowiązujące przepisy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy również od nas.

 

Źródło: KPP w Zgorzelcu, podkom. Agnieszka Goguł

1 KOMENTARZ

  1. Według mnie powinna policja pojeździć po cywilu i karać mandatami ludzi stwarzających zagrożenie ,nie tylko tych którzy przekraczają prędkość ,ale także tych którzy jeżdżą po 30 km/h ! Mając wolny pas jadą nadal lewym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here