140 km/h w terenie zabudowanym. 59- latek stracił prawo jazdy

6
2651

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci z Lwówka Śląskiego codziennie patrolują ulice i reagują na zbyt szybką jazdę kierowców.

 

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Każdego dnia, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci lwóweckiej drogówki ujawniają kolejne przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Rekordzista, 59-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego w miejscowości Pasiecznik, miał na liczniku VW 140 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 90 km/h.

Wobec kierowcy, który złamał prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych i nałożyli 10 punktów karnych. Kierowca stracił również swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

6 KOMENTARZE

  1. Kierujący popełnił wykroczenie przekroczenia prędkości. Natomiast policjanci popełnili przestępstwo przekroczenia uprawnień i nie dopełnienia obowiązków.

  2. Przekroczył prędkość I co? Stała się komuś krzywda? Chcącemu nie dzieje się krzywda. Przekraczanie prędkości jest mniej szkodliwe społecznie niż pedofilia czy okradanie na wnuczka . Za oszustów I pedofilii niech się wezmą.

    • Fck czy ty sam siebie słyszysz co za bzdury piszesz !!! Widać jesteś taki sam jak on wiec życzę ci abyś w najlepszym razie skończył jak on bo gorzej jak przy takiej szybkości w terenie zabudowanym doprowadzisz do zdarzenia drogowego

  3. Przez Chmieleń jeżdżą tak samo, jeszcze na krzyżówce wyprzedzają, pół biedy jak się taki dewiant sam na drzewie rozbije, selekcja naturalna, gorzej jeśli w niewinnych ludzi trafi, czy przystanek czy przejście dla pieszych zapiepszaja ile fabryka dała

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here