Uderzył sędziego. Komisja dyscyplinarna zdecydowała

0
1597
zdjęcie poglądowe

Podczas sobotniego meczu A klasy pomiędzy Lechią Piechowice a Czarnymi Strzyżowiec emocje sięgnęły zenitu. W 86 minucie jeden z zawodników wyraźnie niezadowolony z decyzji sędziego uderzył go. Mecz został przerwany. Zawodnik stanął przed komisją dyscyplinarną.

 

 

 

 

Przepisy Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej przewidują surowsze kary za naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie lub zniesławienie sędziego zawodów piłkarskich, a także za inne wysoce niesportowe zachowanie przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim. Mimo tych kar, co jakiś czas podczas meczów dochodzi do niesportowych zachwowań i agresji na boisku.

Do takiego niesportowego zachowania doszło podczas rozgrywanego w sobotę, 29 października 2022 roku meczy piłki nożnej, pomiędzy grającymi w „A” klasie. Jak w wydanym po meczu oświadczeniu tłumaczył Zarząd Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze, podczas meczu A-klasy pomiędzy Lechią Piechowice, a Czarnymi Strzyżowiec doszło do naruszenia nietykalności sędziego głównego Mirosława Postępskiego. Prowadzący zawody sędzia został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników drużyny Czarnych Strzyżowiec.

 

 

Po tym incydencie mecz w 86 minucie został przerwany. O całym zajściu został poinformowany przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto sędziowie przyznali, że pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na Policję a w dalszych krokach sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi.

Z uwagi na długi weekend sprawą incydentu podczas meczu komisja zajęła się dopiero w środę 2 listopada. Jak dowiedziała się redakcja Lwówecki.info Komisja Dyscyplinarna JG podjęła w dniu wczorajszym decyzje – obwiniony przyznał się do winy wyraził skruchę złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej, który to wniosek został uwzględniony. Oskarżonemu została wymierzona kara 3 lat dyskwalifikacji oraz kara pieniężna.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here